Home Altcoin Tron dapps işlem hacmi verilerini paylaşan Justin Sun’a eleştiri yağmuru
koinmedya_brave

Tron dapps işlem hacmi verilerini paylaşan Justin Sun’a eleştiri yağmuru

Tron dapps işlem hacmi verilerini paylaşan Justin Sun’a eleştiri yağmuru
0
fairspin_koinmedya

Justin Sun, Tron dapps işlem hacmi verileri ile övüneyim derken eleştiri tufanına tutuldu. Kimisi verileri şişirilmiş bulurken kimi Buffet yemeğinin hesabını sordu kimi de düşen TRX fiyatının.

Tron Dapps Verileri ETH ve EOS’un Üzerinde

Justin Sun bugün attığı tweetlerden birinde Tron merkezsiz uygulamalarının ne kadar önemli merhaleler kat ettiğinden dem vurdu. Merkezsiz uygulamalar ağı üzerinde hareket eden para miktarının EOS ve Ethereum’a nazaran daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Merkezsiz uygulamalar denilince akla zaten bu üç platform geliyor. ETH, EOS veTRON kendi aralarında sıkı bir rekabet içerisindeler. Geçmişte de bu üçünü mukayese eden çok sayıda rapor yayınlanmıştı.

Justin Sun özellikle WinK uygulamasının başarısına parmak bastı.

Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen merkezsiz uygulamalar konseptine bayrağı oyun ve kumar sektörü taşıyor. WinK ise daha çok adını geçtiğimiz ayki Launchpad etkinliği ile duyuran bir kripto para projesi. WinK, Binance’ın önderlik ettiği ilk oyun projesi olarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Justin Sun’ın başarı hikayesi olarak övünmek için yaptığı paylaşım kripto topluluğu tarafından sıkı eleştiri yağmuruna tabi tutuldu. Eleştirilerin başlıca sebeplerinden biri Warren Buffet’la yapacağı öğle yemeği haberleri ve sonrasında meydana gelenler.

Son derece gereksiz bir şekilde ön planda tutulan bu öğle yemeği için Justin Sun, 4 milyon dolar harcadı. Böbrek taşı rahatsızlığı bahanesi ile iptal edilen yemek daha büyük tartışmaları da beraberinde getirdi. Çin’in Justin Sun için arama kararı çıkarttığı hatta göz altına alındığı bile konuşuldu.

Justin Sun en çok TRX’in kaydettiği kötü fiyat performansı nedeniyle eleştiriliyor. 6 ay önce yani Şubat ayında, 2018 yılının yıkıcı ayı piyasası ortamını geride bırakan Tron 800 satoshi civarındaydı. Bugün TRX 190 satoshi değerinde. Hatta 8 Ağustos tarihinde bu değer 165 satoshiye kadar geriledi. Haliyle TRX sahipleri de artık isyan etmeye başladı. Tron merkezsiz uygulamalarının geleceği nasıl olur bilinmez ama TRX mevcut düşüş seyirini devam ettirirse geriye pek bir şey kalmayacak gibi.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Tron hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X