Home Kripto para Haber Blockchain Haber Samsung Bitcoin’i Blockchain Keystore’a ekledi
koinmedya_brave

Samsung Bitcoin’i Blockchain Keystore’a ekledi

Samsung Bitcoin’i Blockchain Keystore’a ekledi
0
fairspin_koinmedya

Samsung Bitcoin’i Galaksi telefonlarının Blockchain Keystore özelliğine ekledi. O zaman Samsung cep telefonunuzla Bitcoininizi kullanmak ister misiniz? Detaylar yazımızda.


Samsung Bitcoin’i Blockchain Keystore’a ekledi

Samsung Bitcoin’i, Galaksi modellerinde bulunan Blockchain Keystore SDK uygulamasına ekledi. Bu gelişme ile kullancılar, şirketin güvenli depolama donanım özelliğini destekleyen cihazlarında Bitcoin kullanabilecekler. Bitcoin’i eklemenin yanısıra, Samsung Blockchain Keystore aynı zamanda Klaytn ağını da destekleyecek. Klaytn, Kore’nin en büyük mesajlaşma şirketi Kakao’nun blockchain denemesi.

Samsung cihazlarında daha fazla bitcoin desteği

Samsung kripto paraları kendi cihazlarına entegre eden şirketlerin başında geliyor. Şirket kripto para ve blockchain teknolojisini cihazlarında kullanılır hale getirmek için planlamalar yapıyor. Bu planların bir kaçının hayata geçtiğini daha önce gördük.

En son attığı adım ise Bitcoin işlevlerini firmanın, güvenli depolama özelliği olan Galaksi modellerinin Blockchain Keystore’a eklemek. Şirketin konu ile ilgili web sayfasında, bu özellik detaylıca anlatılıyor. Blockchain Keystore SDK’ya erişmek isteyenler, Ethereum kadar, Klaytn blockchainleri ve Bitcoin kullanarak da merkeziyetsiz uygulamalar ile etkileşime girebilecekler. Samsung Bitcoin’i Blockchain Keystore’a ekleyerek Bitcoin kullanımı konusunda çok büyük bir adım atmış oldu.

BknzBlockchain uyumlu Samsung’larınıza Blockchain Keystore’dan uygulama indirebilirsiniz

:

 

Web sayfası en son 8 Ağustos’ta güncellenmiş. Ancak şirket bu konuda sessiz kaldığı için, haber tesadüfen sayfaya giren bir Reddit kullanıcısı tarafından sosyal medyada duyuruldu. Duyuruya göre Blockchain Keystore SDK, Android uygulamalarının, en son çıkarılan Galaksi cihazlarında bulunan kripto para odaklı keystore ile doğrudan iletişim kurmasına imkan sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar işlemlerini imzalayabilecek ve doğrudan blockchain adreslerine gönderebilecekler. Samsung Bitcoin’i bu şekilde ekleyerek daha çok kullanılmasına imkan sağlayacak.

Bknz: Samsung, Blockchain teknolojisi ve 6G girişimlerini yoğunlaştırıyor

SDK şu anda hazır üretilmiş ve herkesin erişimine uygun değil. Blockchain Keystore SDK geliştiricilere sadece başvuru süreci yoluyla sunuluyor. Samsung 2019 sonunda tam bir erişim sağlamayı umut ettiğini açıkladı. İnternet sitesinde bu konuda sorulan sorulara cevab olarak, Samsung :
“Samsung Blockchain SDK’nın resmi versiyonu 2019 yılı sonunda resmen duyurulacak. Bu arada geliştiriciler Samsung Blockchain SDK’nın beta versiyonunu kullanmak için ortaklık talep edebilirler”

Bknz:Samsung kripto cüzdanlarını Samsung Pay sistemine entegre etmeye başladı

Samsung gibi dev bir firmanın Bitcoin işlevlerini desteklemesi, dünya çağında Bitcoin’in benimsenmesinde çok etkin rol oynayacak. Ancak bu özelliklere kimlerin erişebileceği konusunda bazı sınırlamalar olabilecek. Tabii ki, yalnızca Samsung’un en yeni Galaxy telefonlarına sahip olanlar Blockchain SDK’dan faydalanabilecekler. Ayrıca, Kanada, Almanya, Güney Kore, İspanya, İsviçre, ABD ve İngiltere’de kullanım alanı olacak. Son olarak, başlangıçta yalnızca Ethereum, Bitcoin veya Klaytn ağlarıyla etkileşimde olan uygulamalar desteklenecek. Samsung Bitcoin’i bu şekilde ekleyerek hem blockchain hem de kripto paralar adına büyük destek sağlamış oldu.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X