Home Bitcoin Global hedge fonları Bitcoin rallisini başlatabilir!
koinmedya_brave

Global hedge fonları Bitcoin rallisini başlatabilir!

Global hedge fonları Bitcoin rallisini başlatabilir!
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin rallisini yeniden başlatacak etkenler arasında Global hedge fonları olabileceğini biliyor muydunuz? Kaçınılmaz küresel ekonomik kriz gözleri Bitcoin’e çevirmekte gecikmeyecek.


Bitcoin rallisini başlatma potansiyeli olan unsurlar

Kripto topluluğu yine bir söylentiyle çalkalanıyor. Çinliler yasaklara rağmen Bitcoin alıyor. Amerika ve Çin ticaret savaşının en makul sonucu, Bitcoin talebinin artması ve insanların kurtuluşu Bitcoinde bulması galiba. Bir ekonomik krizin yaklaşmakta olduğunu bilmeyen yok. Böyle bir kriz ortamında paranın en güvenli saklanacağı yer Bitcoin. Bir Bitcoin rallisini ekonomik kriz başlatabilir.

Bu arada kripto analistlerinden bu yönde farklı bulgular da geliyor. Financial Times haberine göre Çin’de işlem hacimlerinde bir artış var. Çin kripto para borsaları, kendilerine uygulanan yasaklarla mücadele ediyorlar. Bu yasaklar nedeniyle Çinliler daha çok off-shore kripto borsalarına yöneliyorlar. Bu borsalar da Hong Kong ve Singapur’da bulunuyor. Singapur DBS baş ekonomisti Taimur Baig, kripto paralar ile ilgili şöyle bir yorum yapıyor:

” Büyük bir ralli yaşadık” diyor Baig ve bunun kriptoların kullanımının apaçık bir delili olduğunu vurguluyor. ” şu andan itibaren piyasaları iyi takip etmek gerekiyor”

Bknz:Bitcoin düşüşünün ardındaki sebep “en zayıf halka”

Dahası, Babel Finance, Pekin merkezli bir kripto mali hizmet sağlayıcısı, son 10 günde işlem hacimlerinin % 50 arttığını söylüyor. Bitcoin rallisini başlatacak ekonomik krizin kapıda olduğunu vurguluyor. Küresel ekonomik kriz artık kaynama noktasına ulaştı, ülkelerin mali borçları tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Mati Greenspan, eToro kıdemli analisti diyor ki:

“Verim çok düşük ve pek çok durumda negatif seviyede. Şu anda dünya genelinde yaklaşık 15 trilyon dolar değerinde negatif getirili bono bakıyoruz”

Bitcoin için güvenli liman sıfatının da, piyasanın algıladığı kadar olmadığına inanıyor Greenspan. “O kadar güçlü değil ama bu seviyeye bu yıl geldi. Kripto hacimlerinde çok büyük artışlar gördük (özellikle son bir kaç gün) Sadece Hong Kong ve  Çin değil tüm dünyada arttı.”

Bknz:Bitcoin’i zirvelere Brexit başarısızlığı götürebilir!

Yeni bir Bitcoin rallisi bekleyebilir miyiz?

Bu yıl Bitcoin rallisini etkileyenler en çok kurumsallar oldu, bireysel yatırımcılar değil. Rallinin başlıca nedenleri Tether manipülasyonu ve kurumsal yatırımcıların artması.

Mati Greenspan’in dikkat çektiği bir nokta da, büyük hedge fonlarının veya varlık yönetimlerinin % 0,25 lik kısmının Bitcoine ayrılması ve bunun büyük bir Bitcoin rallisini başlatabilecek kapasitede olması.

Dahası, 39. Ekonomi Politikası Sempozyumu Amerika’nın Wyoming eyaletinde 22-24 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Dünyanın önde gelen merkez bankalarının toplantısında ekonomi üzerinde çok  sıkı kararlar alınacak diye bekliyoruz.

Takip edilmeye değer bu Sempozyumu kaçırmamanızı öneririz. Haberleri buradan vermeye devam edeceğiz.

Kaynak

 

koinmedya_brave
0
0
0
X