Home Ethereum Ethereum Teknik Analiz Ethereum suyu ısındı, sanırım artık zamanı geldi
koinmedya_brave

Ethereum suyu ısındı, sanırım artık zamanı geldi

Ethereum suyu ısındı, sanırım artık zamanı geldi
0
fairspin_banner
Ethereum suyu ısındı ve artık isteksiz mumların yönü netleşmeye başladı. 363$ zirve seviyesinden başlayan düşüş Fibo0 seviyesinden son bulsa da aslında ara verdi diyebiliriz. Yukarı hamle yapan yeşil mumların pek inandırıcılığı da kalmadı.


ETH teknik Analizi- Ethereum suyu ısındı.

Öğlen saatleri itibariyle analiz ettiğimiz en büyük altcoin’in geldiği noktada karar vermesine ramak kaldı. Özellikle, ETHUSD ikilisinde zayıf dalgalarla seyreden fiyat akışı yeni bir düşüş dalgasının habercisi gibi duruyor. Ethereum fiyatının daha aşağılara çekilebileceğinin öncü sinyallerini gelin birlikte inceliyelim.

Önceki Ethereum taknik analiz yazımız için Bkz.: Ethereum zor durumda – Badireyi atlatabilecek mi?

Teknik anlamda bakarsak;

  • Fibo0 363$ civarından düşen fiyat Fibo100 190$ civarında destek bulmuş ve Fibo23 240$ civarına geri çekilerek ilk tepki hareketini yapmış.
  • Ne var ki, daha yukarılara geri çekimesi beklenen fiyatın bu aralıkta sıkılaşma dalgalarını ısrarla sürdürmesi zayıf alıcılı bir ortam olduğunu destekliyor.
  • Ayrıca, fiyatın hem MA100 hem de MA200 Hareketli Ortalamalarının altında işlem görmesi, fiyat akışının yakında aşağı yönlü hızlanabileceğini söylüyor. MA100 ve MA200 lerin birbirine yakınlaşması ise yön için sıkılaşmanın sonlarına geldiğimizin habercisi.
  • Stoch indikatöründe değerlerimiz diplerde olmasa da zayıf seyrediyor. Bu haliyle yoruma açık, net bir görüntü bize vermiyor.

Ethereum suyu ısındı Ethereum suyu ısındı, sanırım artık zamanı geldi

Resmin geneline baktığımızda ise;

  • En büyük altcoin’in genel olarak trendinin aşağı yönlü olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin cephesinde gördüğümüz dünkü hareketin ardından bugün belirgin bir fiyat hamlesi görebiliriz. Fiyatın yaklaşık üç haftadır destek bölgesi olan 190$-240$ civarında sıkılaşma sürecinde olduğunu düşünürsek zamanı gelmiş olabilir.
  • Fiyatın yukarı yönlü bir hamle yaparak MA100 ve MA200 seviyelerinin arasına veya üstüne atmasıyla yatırımcıların bir süre daha rahat nefes alabileceğini söyleyebiliriz.

Gün içinde fiyatın ikili bir dip yaparak destek oluşturduğu 216$ seviyesini izleyeceğiz. 200$ altındaki mum kapanışlarıyla yeni dipler görebiliriz.

Her ne kadar ETH fiyatı şu an olumsuz görüntüler sergilese de, piyasanın yönünü belirleyen Bitcoin, hangi yöne giderse piyasayı oraya sürüklüyor. Ancak mevcut durumu ele aldığımızda, Ethereum suyu ısındığı açıkça görünüyor. En büyük altcoin’in içinde bulunduğu bu durumdan kurtulmak için harekete geçip geçmeyeceğini hep beraber göreceğiz.

An itibariyle 1 ETH 208 USD değeri üzerinden işlem görüyor.

koinmedya_brave
0
0
0
X