Home Kripto para Haber Borsa Haber Coinbase’in kaldıraçlı borsası BLADE, 150x işlemlere olanak sağlıyor
koinmedya_brave

Coinbase’in kaldıraçlı borsası BLADE, 150x işlemlere olanak sağlıyor

Coinbase’in kaldıraçlı borsası BLADE, 150x işlemlere olanak sağlıyor
0
fairspin_koinmedya

Coinbase’in kaldıraçlı borsası BLADE, 150x işlemlere olanak sağlıyor. BLADE, kripto sektöründe ilk olan sürekli swap (perpetual swaps) işlemleri ile piyasaya atılacak.


Coinbase’in kaldıraçlı borsası BLADE, 150x işlemlere olanak sağlıyor

Dünyanın önde gelen kripto türev işlemleri borsası BitMEX’e her geçen gün yeni rakipler ortaya çıkıyor. BitMEX’e bir rakip de kripto borsası Coinbase’den geldi. Coinbase destekli kaldıraçlı işlemler borsası BLADE, faaliyete başlar başlamaz Bitcoin ve altcoinler üzerine sürekli swap (perpetual swaps) işlemleri yapmak için 150x’e kadar kaldıraç işlem sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu kripto borsa üç hafta içinde açılacak.

“Perpetual Swaps”

BLADE’in internet sitesi sürekli swap (perpetual swaps) ifadesini, finansal türevlerin bir şekli olarak tanımlıyor. Bu tanıma göre “perpetual swaps” kaldıraçlı işlemlere benziyor. Traderler, yatırımcılar, spekülatörler, hedgerler için kolay bir şekilde kaldıraçlı long ve short kripto para işlemleri yapma imkanı tanıyor.

Kripto borsası ayrıca bu swap işlemlerinin “sürekli” adını taşımasına da açıklama getiriyor. Çünkü asla süreleri dolmuyor. Swap ismi ise ödemelerin taraflar arasında periyodik olarak “swap” yapılmasından dolayı verilmiş.

BLADE, bu işlemler için kısaca “perpetual” ifadesini kullanıyor ve üç tür perpetual sunduklarını belirtiyor: normal, vanilla ve ters perpetual işlemler.

Coinbase destekli kripto borsası BLADE ayrıca “perpetual konusundaki ilk kripto para borsası” olduklarını vurguluyor. Ayrıca 150x’e kadar da kaldıraçlı işlemleri aşağıdaki pariteler için sağlıyor (daha fazlası gelecekte eklenecek):

Vanilla perpetual

XRP – USD Tether (XRP/USDT)
Binance Coin – USD Tether (BNB/USDT)
Zcash – USD Tether (ZEC/USDT)
Monero – Bitcoin (XMR/BTC)
Dogecoin -USD Tether (DOGE/USDT) – Vanilla Perpetual

Ters perpetual

Bitcoin – US Dollars (BTC/USD)
Bitcoin – Kore Wonu (BTC/KRW)

BitMEX gibi BLADE de fiat para kabul etmiyor. Bütün işlemler kripto ile yani BTC ve USDT ile yapılıyor.

BLADE’in kurucuları ve yatırımcıları

Techcrunch’ın haberine göre, BLADE, Jeff Byun ve Henry Lee tarafından kuruldu. Şirket, aralarında Coinbase, SV Angel, A.Capital, Slow Ventures, Justin Kan ve Adam D’Angelo gibi yatırımcılardan 4.3 milyon dolar fon topladı.

BLADE CEO’su ise hiç tartışmasız, “perpetual” işlemlerin kripto para işlemlerinin en hızlı büyüyen bölümü olduğunu söylüyor.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X