Home Altcoin 2019’da Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 3 kripto para
koinmedya_brave

2019’da Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 3 kripto para

2019’da Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 3 kripto para
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin’den daha iyi performans gösteren kripto paralar hangileri? İşte 2019’da yaklaşık 3500 dolardan 13.800 dolara kadar yükselen BTC‘den daha iyi bir performans sergiyen 3 kripto para!


İşte Bitcoin’den daha iyi performans sergileyen kripto paralar!

2019’un başında, Bitcoin 3.500 dolar civarında işlem görüyordu. Mart ayında 4 bin dolara yükselen Bitcoin, ralliye başladı ve bu yükseliş 13.796$‘a kadar devam etti. Bitcoin, toparlandıkça piyasa hakimiyeti de aynı ölçüde yükselmeye başladı. 

Ancak altcoinler, bu ralliden istifade edemedi ve pek çok altcoin büyük ölçüde değer kaybına uğradı. Bitcoin, hala piyasanın %67.6‘sına hakim ve %32.4’ünü ise kripto piyasasının geri kalanı paylaşıyor. Bu nedenle, uzun zamandır beklenen altcoin sezonu da hayal oldu.

Ancak, bu 3 altcoin piyasanın geri kalanından bağımsız hareket etti ve hatta Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. İşte 2019’da BTC’den daha iyi performans gösteren o 3 kripto para:

Binance Coin (BNB) ve Litecoin (LTC)

İlk 10 altcoin arasında, sadece BNB ve LTC, Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. San Diego merkezli varlık yönetim şirketi BlockforceCap’in baş yatırım sorumlusu David Martin tarafından elde edilen verilere göre, 2019’da BTC’den daha iyi performansa sahip iki altcoin Binance Coin (BNB) ve Litecoin (LTC)’di.

Binance borsası, 2019’da hizmet alanını sürekli genişletti. Platformun yerel kripto parası Binance Coin (BNB) de bu gelişmelerden olumlu etkilendi ve Bitcoin karşısında güçlü bir yükseliş kaydetti. Martin, BNB’nin 2019’da %364 artış kaydettiğini söylüyor.

Aslında Binance’in başarısının sırrı, her üç ayda bir token yakması. Binance, dolaşımdaki BNB tokenlerinin %20’sini yakarak arzı azaltıyor. Bu işlem, BNB’nin dolaşımdaki arz miktarını azaltırken, talebin artmasına neden oluyor. Ve bunun sonucunda da fiyat artışı gerçekleşiyor.

Token yakmanın yanı sıra, BNB, yatırımcıların özel token seçimine erişebilecekleri Binance Launchpad sayesinde cazip hale geliyor. Tüm bunlar da BNB’nin Bitcoin’den daha iyi performas sergilemesine yardımcı oldu.

LTC fiyatı 100 dolara yükselirken, 5 Ağustos’ta Litecoin halving başarıyla gerçekleştirildi ve blok ödülü yarıya düşürüldü. Bu yarılama etkinliğinden sonra madenciler için blok ödül 12.5 LTC’ye düşürüldü ancak halving sonrasında fiyat 100 $’ın altına düştü.

Yazımız yayına hazırlanırken LTC 86$ civarında işlem görüyor olsa da Litecoin hala 2019’un başındaki değerinin yaklaşık 3 katı. Ocak ayında 30 dolar seviyesinde işlem gören LTC, en yüksek fiyat seviyesi olarak da 146 doları gördü.

Chainlink (LINK)

Bitcoin’den daha iyi performans gösteren bir diğer kripto para ise 2019’da olağanüstü bir performans kaydeden Chainlink (LINK) oldu. Genel olarak, altcoin piyasalarında satışlar görülmesine rağmen, yılın başında sadece 0.29 dolar olan LINK, Ağustos başında 2.35 dolara yükseldi. Bu, Bitcoin’e göre %500 civarında bir büyümeye işaret ediyor. 

Aslında Google ve Oracle ile yüksek profilli ortaklıklar oluşturan LINK, büyük ölçüde kripto piyasalarından bağımsız bir şekilde yükseldi.

Bitcoin’in baskınlığı artmaya devam ederken, BTC’den daha iyi performans gösteren bu üç altcoin portföylerini genişletmek isteyen yatırımcılar için uygun seçenekler olduğunu kanıtladı. 

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X