Home Bitcoin Bitcoin 8400 dolardaki vadeli işlemler gapını doldurmaya mı çalışıyor?
koinmedya_brave

Bitcoin 8400 dolardaki vadeli işlemler gapını doldurmaya mı çalışıyor?

Bitcoin 8400 dolardaki vadeli işlemler gapını doldurmaya mı çalışıyor?
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin 8400 dolardaki vadeli işlemler gapını doldurmaya çalışıyor olabilir mi? Bitcoin fiyatı gerilerken, bazı analistler yine bu noktaya dikkat çekiyor


Bitcoin 8400 dolardaki açığını kapatabilir

Şu sıralar piyasada, CME group’un Bitcoin vadeli işlemlerin geleneksel olarak Bitcoin fiyatına etkisini gösteren grafiği dolaşıyor. Bu grafikte, düşüş trendide olan Bitcoin fiyatının 8,400 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor.

BTC fiyatı $12,000 seviyesinin üzerinde kazanımlarını sürdüremeyip $11,000 destek seviyesini kırınca, bu teori bir kez daha gündem oldu.

Haberin yazıldığı an itibariyle BTC, $10,500 civarında işlem görüyor. Topluluk, Bitcoin fiyatının tekrar 4 haneli rakamlara dönme ihtimali karşısında nefesi tutmuş, destek seviyelerinin işe yarayarak düşüşü durdurmasını bekliyor.

bkz:Bitcoin fiyatı nereye gidiyor?

Vadeli işlemler verilerine göre, Bitcoin fiyatının 8,400 dolara düşme ihtimali masada. Haziran’dan bugüne kadar 2 gap tespit edildi. Bu duruma dikkat çeken Twitter hesabı The Cryptomist, BTC/USD paritesinin $8400 ve $11,800 dolardaki gapını dolduracağını iddia ediyor.

  • Şimdiye kadar 1,089 tane gap neredeyse doldu.
  • Geride 2 gap var.
  • 11.8 K
  • 8.4
  • Sakın bir hata yapmayın, her ikisi de doldurulacak

Vadeli işlemler gapı, piyasada bir önceki kapanışın üstünde yada altında işlem açılması durumunda grafikteki beliren fiyat boşluğunu temsil ediyor.

Şu ana kadar BTC grafiğinde ortaya çıkan binin üzerindeki gapi, Bitcoin fiyatının doldurduğunu görüyoruz.
İşte bu nedenle, KoinMedya olarak Bitcoin fiyatının 8,400 dolardaki gapını doldurabileceğini tahmin ediyoruz.

Daha önceki Bitcoin, CME BTC vadelileri boşluğunu doldurana kadar düşebilir adlı yazımızda bu olasılığa dikkat çekmiştik ancak Bitcoin 9,200 dolar bandından tekrar geri dönmüştü. Belki, Bitcoin fiyatının 8,400 dolara düşme zamanı şimdi gelmiştir, bilemiyoruz. Yazımız, Bitcoin’in tarihi hareketlerine dayanıyor. Ancak, Bitcoin’in her zaman aynı döngüyü tekrarlayacak diye bir şart da bulunmadığını hatırlatmak istiyoruz.

CME vadelileri Bitcoin fiyatına inanılmaz bir baskı oluşturuyor. Daha önceki bir çok yazımızda bu konuya dikkat çekmiştik. 2019 yılında bir çok platform vadeli işlemler başlattığını ve başlatacağını duyurdu. Bu işlemler, kapasitesi oranında Bitcoin fiyatında etkileyeceğini söyleyebiliriz.

Bitcoin 10 bin doların altına düşme ihtimali

Bununla beraber, bazı kripto yorumcuları Çarşamba günü Bitcoin fiyatının $12,000 ile $9500 arasında dalgalanacağını ifade etmişlerdi. Bunlardan biri olan Josh Rager, fiyat henüz 11K’nın üzerindeyken 10,000 dolar seviyesinin altına düşeceği tahmininde bulundu.

Bu arada, Bitcoin fiyatının düşüşü, kripto piyasası ile ilgili sürekli kötümser tahmin yürüten Peter Schiff gibi insanları nasıl mutlu ettiğini tahmin edebilirsiniz. Schiff, ABD ile Çin arasında yaşanan ticari savaşta yatırımcıların altından daha çok Bitcoin’e yönelmesini eleştirmiş ve bu konuda ana akım medyayı suçlamıştı. Peter Schiff, Salı günü son düşüş ile ilgili yorumu aynen şöyle:

Şimdi, Çin ile olan ticari savaşta ateşkes imzalandı, Yuan’ın üzerindeki baskı sona erdi. Güvenli liman diye Bitcoin satın alanlar, oturup ağlasın.

KoinMedya olarak, ticari savaşın bitmediğini sadece ateşkes imzalandığını belirtiyoruz. Ayrıca, Bitcoin fiyatını etkileyen bir çok parametre dövize olan güvensizlikten kaynaklanıyor.

bkz:Bitcoin halving nedir? Neden önemlidir?

kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X