Home Altcoin Sadece 2 altcoin, Bitcoin’den iyi performans sergiledi
koinmedya_brave

Sadece 2 altcoin, Bitcoin’den iyi performans sergiledi

Sadece 2 altcoin, Bitcoin’den iyi performans sergiledi
0
fairspin_koinmedya

2019 yılında sadece 2 altcoin, Bitcoin’den daha yüksek fiyat artışı yaşadı. Top 10’daki kripto paralardan sadece 2’sinde değer kaybı var.


2 altcoin, Bitcoin’den daha iyi

Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin’in toplam piyasa içerisindeki payı %68,8 civarında. Bitcoin’in 2019 yılında gösterdiği performansı ne yazık ki kripto paralar gösteremiyor. 2019 yılında top 10’da sadece 2 altcoin, Bitcoin’den daha iyi performans sergiledi.

Kimi yorumcular göre Bitcoin fiyatları artmaya devam ettiği sürece altcoin’ler piyasası gittikçe daralacak. 2018 yılından beri devam eden kripto kışı, altcoin’ler için ikinci bir dip oluşturuyor. Kimi yorumcular ise kripto paraların dip fiyattan biriktirildiğini savunuyor. Bu yorumculara göre yakın zamanda altcoin’ler Bitcoin’den daha iyi performans sergileyecek.

Lütfen Bkz: Bitcoin ve faiz arasında nasıl bir ilişki var?

ABD merkezli Blockforce Capital’in yöneticisi David Martin, kripto para piyasaları ile ilgi hazırladıkları raporu twitter yolu ile kamuoyuna duyurdu. Bu rapordan dikkat çeken husus 2019 yılında sadece 2 altcoin, Bitcoin’den iyi performans sergiledi. Bu altcoin’ler Binance Coin (BNB) ve Litecoin (LTC).

Aşağıdaki grafikte top 10’daki kripto paraların yüzdelik bazda performansını görüyoruz.

Binance Coin’de 2019 yılında %364’lük bir fiyat artışı yaşandı. İkinci sırada ise %214’le Litecoin var. 3’üncü sırada ise %168’le Bitcoin.

Diğer altcoin’ler Bitcoin’den daha düşük performans gösteriyor. Neyse ki bu kripto paralardan bazılarında pozitif değerlenme söz konusu. Bu kripto paralar ise sırasıyla Bitcoin Cash ve EOS. Ethereum ve Cardano ise beşincilik ve altıncılık tahtını paylaşıyor. Stellar ve Ripple’da ise 2019 yılında fiyat açısından kayıp söz konusu. Tron, ise negatif oranlara düşmek üzere.

Genel olarak altcoin’ler Bitcoin’den düşük performans sergiliyor. Seçilmiş 10 kripto para piyasaları  değerlendirildiğinde 10 kripto paradan 7’sinde 2019 yılında değerlenme söz konusu. Fiyat artışına göre başarı gösteren top 3’ün performansı, diğer kripto paralardaki başarıyı gölgeliyor. Kısaca başarı, yorumcuların bakış açısına göre değişiyor. Bu konuda aşağıdaki haberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Lütfen Bkz: Bitcoin altcoin’leri öldürüyor mu? Bu nerden baktığınıza bağlı

Ethereum’e ele alalım. 2017’nin sonuna doğru Ethereum 1.400 doları bulmuştu. Bu dönemde Ethereum’a yatırım yapan için Ethereum’da ciddi bir başarısızlık söz konusu. Ethereum’a 2019 yılının ilk aylarında yatırım yapan kişi için Ethereun %100’den fazla kazandırdı.

Kısaca 2019 yılında sadece 2 altcoin, Bitcoin’den iyi performans sergiledi. Ama 2019 yılında top 10’daki kripto paranın 7′ kripto parada pozitif değerlenme var.

Siz değerli okuyucularımızın ve ailenizin Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X