Home Altcoin Ripple hard forku mu geliyor?
koinmedya_brave

Ripple hard forku mu geliyor?

Ripple hard forku mu geliyor?
0
fairspin_koinmedya

Ripple hard forku olur mu? Güney Kore merkezli bir teknoloji şirketi, kripto sektörüne giriyor ve iddialara göre XRP ledgeri üzerinde bir hard fork gerçekleştirmeye hazırlanıyor.


Ripple hard forku olur mu?

2019 yılının başından itibaren XRP, pek iç açıcı bir performans sergileyemedi. Bitcoin, fiyatını neredeyse 4 katına çıkarırken, Ripple’nin tokeni adeta yerinde saydı. Kısa bir süreliğine fiyat artışı görmüş olsa da elde ettiği kazanımların tamamını kaybetti.

XRP son zamanlarda, yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratmaktan başka bir şey yapmadı desek yeridir. Ancak şirket 2019’da da her zaman olduğu gibi yeni ortaklıklarıyla övünüp durdu.

Evet, Ripple şirket olarak, şu ana kadar harika bir yıl geçirdi ve birçok ortaklığa imza attı. Ayrıca San Francisco merkezli blockchain devi, XRP ekosistemini de güçlendirdi. Ve şimdi, XRP yine dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Yeni bir ortaklık ve Ripple hard forku gündeme geldi.

Peki Ripple XRP hard forku olur mu?

Güney Kore merkezli SK C&C XRP hard forku yapmaya hazırlanıyor!

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi SK C&C kripto sektörüne giriyor. Basına sızan en son haberlere göre, XRP ledger’ini ikiye ayırarak bir hard fork gerçekleştirmeyi ve yeni bir merkezsiz bağış platformu oluşturmayı planlıyor.

Güney Kore’de faaliyet gösteren bir haber dergisi olan Chosun, SK C&C’nin, hem hizmet tokeni (utility token) hem de bir stable coin oluşturmak için yeni ana ağı “ChainZ” i kullanacağını bildirdi.

Ayrıca haberde, platformun, bağışları kabul etmek için Kore won’u destekli Social Value Coin (SVC) olarak adlandırılan yeni bir hizmet tokeni çıkaracağına yer veriliyor.

Bundan sonra şirket, hayırseverleri Social Value Power (SVP) olarak bilinen bu hizmet tokeni ile ödüllendirecek. 1000 SVC bağışlayanlar, ödül olarak 1 SVP alacak.

Resmi kaynaklar tarafından basına yansıyan bilgilere göre, “SK, Ripple’yi çatallayacak, yani bir hard fork  gerçekleştirecek…. Kore’nin yerel para birimi won destekli SVC stable coin ve bağış karşılığı verilecek olan hizmet tokeni SVP olarak bilinen bu iki coin, ChainZ mainneti üzerinde kulllanılacak. Ve ekosisteme daha fazla likidite sağlamak amacıyla böyle bir yola başvuruluyor.”

Regülatörlerle aradaki buzlar eriyebilir!

Ripple hard forku yapacağı iddia edilen şirketin şu anda, temel amacı, platformunun yerel düzenlemelere uygun olduğundan emin olmak. SK C&C başkanı Lee Sun-min bu konuya ilişkin şöyle bir değerlendirme de bulunuyor:

“SK bir şirket olduğu için, won destekli stable coinlerle kar elde edemeyiz. Çünkü düzenleyici konular henüz çözüme kavuşmadı. “

Sun-Min sözlerine şöyle devam ediyor:

 “Teknik uygulama zor değil, ancak bir platform ekosistemi oluşturmak zor. Tek bir şirket bunu yapamaz. Şu anda böyle bir platform ekosistemi kuracak bir şirket arıyoruz. ”

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X