Home Altcoin Sadece iki günde fiyatı %3400 yükselen bitUSD coin nedir?
koinmedya_brave

Sadece iki günde fiyatı %3400 yükselen bitUSD coin nedir?

Sadece iki günde fiyatı %3400 yükselen bitUSD coin nedir?
0
fairspin_koinmedya

Fiyatı 34 kat artan bitUSD coin nedir? Bugünkü yazımızda, sadece iki gün içinde %3400 gibi baş döndürücü bir fiyat artışıyla dikkatleri üzerine çeken bu kripto paraya yer verdik.


İki günde % 3400 artan bitUSD coin nedir? 

Bugün (13 Ağustos), CoinMarketCap’teki kripto paralar arasında, ilginç bir fiyat yükselişine şahit olduk. Adı sanı pek fazla duyulmamış bir token olan bitUSD’nin fiyatı, iki günde yaklaşık 34 kat artış kaydetti. Sadece iki gün içinde %3400 yükselen bitUSD coin nedir?

Sadece iki günde fiyatı %3400 yükselen bitUSD coin nedir?

İlk stable coinlerden biri olan bitUSD, ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürüldü. Diğer stable coinler gibi fiyatı 1 dolara sabitlenen bu kripto para birimi, özellikle son dönemde sıkıntılı bir süreçten geçti.

Peki BitUSD token nedir?

BitUSD, EOS’un kurucusu Daniel Larimer ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson tarafından BitShares platformu için baz para olarak tasarlanan bir stable coindir.

Fiyatı, 1 dolara sabitlenmesi gereken kripto para, 2018’deki ayı piyasasından sonra uzun bir süre toparlanamadı. Neredeyse Mart ayına kadar bitUSD, 1 doların altında işlem gördü. Mart ayından sonra da sürekli 1 doların altına gidip geldi.

BitShares için baz para olarak çıkarılan bu kripto para, beklentileri karşılayamadı ancak şaşırtıcı bir şekilde 2 gündür bitUSD fiyatları tavan yaptı. Peki bitUSD coin nedir, neden yükseldi?

Aslında dün müthiş bir pump ve dump gören bu stable coinin fiyatının yükselişi herhangi bir gelişmeye dayanmıyor. Yükseliş, basit bir pump ve dumpdan ibaret. Açılışı 11 dolarla yapan kripto para, gün içinde en yüksek seviye olarak 125 doları görürken, en düşük seviyesi 2 dolar oldu. Kapanışı ise 22,53 dolar ile yaptı.

Ayrıca bitUSD coin nedir, sorusuna yeniden dönecek olursak, BitShares platform tokenlerinden biri olan bitUSD (BITUSD) şu anda, BitShare dışında OpenLedger DEX and BitShares Asset Exchange borsalarında aktif bir şekilde kullanılabiliyor.

İlginç birşekilde, bitUSD’nin fiyatı, 11 Ağustos’ta 1 doların altında iken, dün (12 Ağustos) 13 doları aşarak piyasa kapitilizasyonunda ilk 100’de yer alan kripto paralar arasına girdi.

Bugün ise bu devasa yükseliş devam etti. Yazımızı yayına hazırladığımız şu saatlerde CoinMarketCap verilerine göre 53.sırada yer alan tokenin fiyatında %159 oranında bir artış görülüyor.

Ayrıca bknz:

Analistlerin Bitcoin fiyat öngörüsü 10 bin dolar!

 

koinmedya_brave
0
0
0
X