Home Bitcoin Bitcoin 9/11’i engelleyebilirdi
koinmedya_brave

Bitcoin 9/11’i engelleyebilirdi

Bitcoin 9/11’i engelleyebilirdi
0
fairspin_banner

Bitcoin 9/11’i önleyebilirdi. Bu sözler tam da 11 Eylül saldırılarının 18. yıldönümüne bir ay kala Heisenberg Capital kurucu ortağı ve CEO’su Max Keiser’den geldi.

Bitcoin 9/11’i engelleyebilirdi

Max Keiser, Satoshi Nakamoto saldırılardan önce Bitcoin’i  çıkarsaydı BTC 11 Eylül’ü engelleyebilirdi tweetiyle yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Keiser Bitcoin yatırımlarının büyük bir balinası ve sadece 1$ maliyeti olduğundan beri apex kripto borsasında yatırım yapıyor. O ayrıca Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde bir milyon dolar fiyatını geçeceğini tahmin eden ilk insanların arasındaydı. Sonuçta Keiser hep BTC boğa taraftarı oldu ki bu piyasada iyimserlik tek başına yeterli değil. Keiser gibi pek çok uzman Bitcoin’in terör fonlaması ve kara para aklama gibi çok sayıda anti sosyal aktiviteyi sonlandıracağına inanıyor.

İlgili: Bitcoin Neden Değerli? Nedir Bitcoini Farklı kılan?

Yine de Keiser, BTC 11 Eylül’ü yani Dünya Ticaret Merkezi’ndeki İkiz Kulelere yapılan korkunç saldırıyı önleyebileceğini ısrarla dile getiriyor. O kulelerin yıkılmadığını ve insanların sevdiklerini kaybetmediğini bir düşünün. Bitcoin’in faydalarını listelemek önemli bir şey, fakat bu tip iddialarda bulunmak kripto dünyasının ne kadar yoğun ve aşırı istekli olduğunu gösteriyor.

Kripto paralar var olduğundan beri Bitcoin 9/11’i engelleyebilir gibi diğer tuhaf iddialar olurken, bu seferki pek çok insan için duygusal bir çöküş etkisi oluşturabilir.Bu yüzden olsa gerek Keiser, başka bir tweetinde iddiasını geri çekmeye çalıştı.

Btc’nin  bir engelleme kapasitesi olsa bile terör saldırıları için bu çok tartışmalı bir durum. BTC 11 Eylül’ü nasıl engellesin? Bu geçmişe yönelik bir varsayım. Üstelik Avrupa ve Amerika’da toplu katliam gibi terör eylemleri durmadı. BTC’den 10 yıl sonra beyaz ırkın üstünlüğünü savunanların Yeni Zelanda cami saldırısı, El Paso, Texas ve Dayton-Ohio saldırıları Keiser’in iddiasının hiçbir zemini olmadığını gösteriyor.

Daha fazla BTC haberi için tıklayınız

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X