Home Kripto para Haber İddia: Düzeltme hareketinden sonra Bitcoin 100 bin dolara yükselecek
koinmedya_brave

İddia: Düzeltme hareketinden sonra Bitcoin 100 bin dolara yükselecek

İddia: Düzeltme hareketinden sonra Bitcoin 100 bin dolara yükselecek
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin 100 bin dolara yükselecek. Bu BTC tahmini analist Murad Mahmudov’a ait. Anthony Pompliano da yakın bir zaman aynı tahmini dile getirmişti.


“Bitcoin 100 bin dolara yükselecek”

Goldman Sachs’in eski analistlerinden ve şimdi de Bitcoin maksimalisti olan Murad Mahmudov, kripto paraların lideri BTC’nin 100,000 doları göreceğine inanıyor.

“Resmin geneline bakın ve büyük düşünün”

Şu an kripto para hedge fonu Adaptive Capital’de görev yapan Mahmudov, bugün (13 Ağustos) attığı bir tweetinde şöyle yazdı: “İlk bakışta önümüzdeki hafta ve devamında zayıf bir piyasa görünüyor. Ancak benim içgüdülerim, bu seviyelerde sürekli bir birikim yapıldığını söylüyor. Kısa zaman aralığı grafiklerinde kendinizi yormayın. Resmin geneline bakın (zoom out yapın) ve büyük düşünün. Benim düşünceme göre BTC coin başına 100,000 dolara doğru yol alıyor.”

Bitcoin 100 bin dolara yükselecek. Bu BTC tahmini analist Murad Mahmudov’a ait. Anthony Pompliano da yakın bir zaman aynı tahmini dile getirmişti.

Murad Mahmudov’un BTC/USD paritesi teknik analizi grafiği

Mahmudov ilk önce BTC’nin önemli destek seviyelerini analiz ediyor. Mahmudov, teknik analizde 200 MA / EMA / RSI bandı ve artı haftalık destek seviyesi ile birlikte hepsinin 10.8 bin dolara işaret ettiğine dikkat çekiyor.

BTC/USD günlük grafiğinde 10.000 doları acil kilit destek seviyesi olarak göz önüne alırsak, her bir desteğin potansiyel bir alış seviyesi olacağını belirtiyor. Bununla birlikte Mahmudov bütün bunları yatırım tavsiyesi amaçlı söylemediğini de kaydediyor.

Bu arada Mahmudov’un BTC için göz kamaştırıcı 100,000 dolar tahminini, yakın bir zamanda Morgan Creek Digital Assets kurucusu Anthony Pompliano da dile getirmişti. Pompliano ise bankaların yakın bir zaman kriptolarla ilgili söylemlerinin değişmesinin, Bitcoin fiyatına roket etkisi yapacağını düşünüyor. Bu durumun da BTC fiyatının 2021 sonuna kadar 100,000 dolara ulaşmasına yardım edeceğini söylüyor.

Pompliano ayrıca Bitcoin’in Mayıs 2020’de yapılacak halving etkinliğine de dikkat çekiyor. Bu block ödülü indirimi de Bitcoin fiyatının yukarı yönlü fırlamasına etki edebilecek.

Haftaya 11,200 ile 11,300 dolar aralığında işlem görerek başlayan Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada (13 Ağustos 2019, TSİ 20.17) 11,000 dolar desteğini kırarak altına indi. BTC şu an 10,843 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X