Home Altcoin Koordineli satış Beaxy borsasında Ripple fiyatını yüzde 40 düşürdü
koinmedya_brave

Koordineli satış Beaxy borsasında Ripple fiyatını yüzde 40 düşürdü

Koordineli satış Beaxy borsasında Ripple fiyatını yüzde 40 düşürdü
0
fairspin_koinmedya

Beaxy borsasında Ripple fiyatının, bazı kullanıcılar tarafından koordineli bir şekilde yüzde 40 düşürüldüğü bildirildi. Borsa işlemleri askıya alındı.


Beaxy borsasında Ripple yüzde 40 değer kaybetti

Yeni açılan kripto borsası Beaxy, işlemlerini askıya aldı. Buna sebep olarak ise bazı kullanıcıların koordineli bir şekilde hareket ederek Ripple (XRP) fiyatına yüzde 40 çöküş yaşatmaları gösteriliyor.

Borsanın blog yayını ve sosyal medyadaki mesajlara göre, 12 Ağustos’tan başlayarak XRP işlem hacmi Beaxy borsasında aniden yükseldi. Büyük bir satış sonucu XRP/BTC paritesi diğer borsalarla kıyasla fiyatının yüzde 40 altına çekildi.

Beaxy borsasında XRP fiyatının ani çöküşü ile ilgili Beaxy blog yayınında şöyle deniliyor: “Bunun sonucu ve önlem olarak geçici olarak bütün aktiviteleri, varlık çekmelerini borsa genelinde durdurduk. Araştırma yapılıyor.”

Beaxy borsasında Ripple fiyatının, bazı kullanıcılar tarafından koordineli bir şekilde yüzde 40 düşürüldüğü bildirildi. Borsa işlemleri askıya alındı.

Beaxy’de XRP/BTC 3 günlük işlem hacmi (Kaynak: Beaxy)

Beaxy, bu yıl Haziran ayında işlemlere başlamıştı. Ancak buna rağmen artık bir hack girişimi sorunu yaşamıştı. Hack saldırısı borsanın altyapısını hedef almıştı. Siber saldırganlar herhangi bir fon ya da diğer verilere erişmede başarılı olamamıştı.

İlgili: Bitrue hacklendi! 4,5 milyon dolarlık Ripple ve Cardano çalındı

KYC bilgileri Beaxy’ye sorumluları bulmakta yardımcı olacak

Bu arada şirket yetkilileri açıklama yaparak, Beaxy borsasında XRP fiyatı çöküşünün sorumlularını bulacaklarını açıkladılar. Bunun için borsa içi Müşterini Tanı (Know Your Customer – KYC) prosedürü kullanılacak. Bu yöntem ile sorumluların bulunmasına çalışılacak.

Konu ile ilgili atılan bir tweette ise “Kaybettiğimiz fonları geri alacağımıza inanıyoruz.” deniliyor. Öyle görünüyor ki borsa müşterileri şüpheli işlemlerin geri alınmasını bekliyor.

Öte yandan yakın bir zamanda kripto para sektörünün ağır toplarından Binance borsası da KYC bilgilerinin çalındığı yönündeki bir iddia ile kâbus yaşamıştı. Binance müşterilerinin KYC bilgilerinin çalındığı iddia edilmişti.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X