1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Kripto para Haber Borsa Haber 60 Latin Amerika bankası sınır ötesi ödeme için Bitcoin kullanabilir

60 Latin Amerika bankası sınır ötesi ödeme için Bitcoin kullanabilir

60 Latin Amerika bankası sınır ötesi ödeme için Bitcoin kullanabilir
0

Latin Amerika ülkeleri, sınır ötesi ödeme için Bitcoin kullanabilir. Bunun için kripto para borsası Bitex, Bantotal ile işbirliği yapıyor.


60 banka, sınır ötesi ödeme için Bitcoin kullanacak

Latin Amerika’da lider bankacılık teknolojisi sağlayıcısı, kripto para borsası Bitex ile ortaklık yoluna gitti. Bu ortaklık ile Bitcoin blockchaini üzerinden sınır ötesi ödemeler yapılabilecek.

Bitex Pazarlama Direktörü Manuel Beaudroit, “Bitex’in Bantotal programına entegrasyonu, bankacılığa blockchain teknolojisinin getirilmesi adına önemli bir adımı gösteriyor.” diye konuştu.

Bantotal, Uruguay merkezli bir çekirdek bankacılık servis sağlayıcısı. Bu bankacılık servis sağlayıcısı, Latin Amerika’da 14 farklı ülkede 60 farklı finansal kuruma hizmet veriyor. Bantotal sözcüsüne göre, yaklaşık 20 milyon insan Bantotal’ın para yönetimi hizmetlerini kullanıyor.

Uruguay Finans ve Teknoloji Odası kurucusu Sebastian Olivera, “Bantotal, Latin Amerika’daki en büyük bankacılık sağlayıcılarından biri. Ayrıca etki alanı sadece Latin Amerika ile sınırlı değil. Daha büyük, Pasifik bölgesine de uzanıyor.” ifadelerini kullandı.

Olivera şöyle devam etti: “Bana göre, Bitex ödemeler için mükemmel bir hizmet sunuyor. Ve bu hizmet de Bantotal’ın yapısı ve markası ile daha da gelişecek.”

Bu ortaklık şu anlama geliyor. Bantotal müşterileri, Bitex servislerine başka geleneksel finansal servislerin de bulunduğu bir piyasada erişebilecek. Bantotal, BDevelopers programı aracılığıyla bu hizmetleri de sunuyor.

Sınır ötesi ödeme için BTC kullanılması konusunda konuşan Beaudroit de, “Bu teknolojiyle, bankalar bir API’ye erişebilir ve tüm sınır ötesi ödeme sürecini Bitcoin blockchain aracılığıyla izleyerek, güvenli bir şekilde kontrol edebilir.” dedi.

Bu olayı Latin Amerika’daki bankalar için ileriye yönelik dev bir adım olarak gören Beaudroit, bu yeni ortaklık ile bankacılık ücretlerinin de önemli ölçüde daha ucuz olacağını söyledi. Buna göre Bitex ile yapılan sınır ötesi ödemeler, uluslararası ödeme şirketlerine göre beş kat daha ucuz.

Dahası, bu ödemeler aynı zamanda daha hızlı. Beaudroit, Bitex’in sınır ötesi ödeme servisine geçtikten sonra ihracatçılar için geçen Şubat’ta bir ay süren Arjantil ile Paraguay arasındaki para transferinin bir saate düştüğünü vurguluyor.

Kendi blockchain ağını kullanan sınır ötesi ödemelerde uzmanlaşmış olan Stellar gibi rakiplerin gözünde bu ortaklık olumlu bir işaret olarak görülüyor.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X