Home Altcoin Tron ve Zcash’in Coinbase Borsası ısrarı neden?
koinmedya_brave

Tron ve Zcash’in Coinbase Borsası ısrarı neden?

Tron ve Zcash’in Coinbase Borsası ısrarı neden?
0
fairspin_koinmedya

Tron ve Zcash’in Coinbase Borsası ile imtihanının temelinde ABD ve İngiltere’nin finansal mevzuatları etkili oluyor. İki kripto paranın da KYC/AML (müşterini tanı ve kara para aklama ile mücadele) şartlarını yerine getirmesi gerekiyor.


TRX ve ZEC’in Coinbase’de listelenme arzusu

Altcoin’ler Coinbase’de listelenmeyi şiddetle arzuluyor. Son günlerde Coinbase’de listelenmek için Tron ve Zcash’in mücadelesine şahit oluyoruz. Halihazırda Coinbase’de listelenen 16 adet şanslı kripto para var. Hatta yakın zamana kadar sadece 4 kripto para (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin), Coinbase’de listeleniyordu.

Lütfen Bkz: Uyarıyoruz: Yakında birçok altcoin, shitcoin olacak

Coinbase, ABD piyasalarındaki mevcut finansal denetimler ve gelecekteki olası regülasyonlar nedeniyle listelenecek altcoin’lere karar vermek için ince eliyor ve sık dokuyor. Zira CoinMarketCap’te listelenen 2,000’in üzerinde kripto para olmasına rağmen Coinbase’de sadece 16 adet kripto para listeleniyor. Artık Coinbase’de listelenmek, altcoin’ler için bir prestij haline de gelmiş durumda. TRX ve ZEC’in Coinbase’de listelenme arzusu bu faktörlerden ileri geliyor.

Şunu belirtmekte yarar var: Üçüncü büyük kripto para olan XRP, ancak bu yılın Mayıs ayında Coinbase’de listelenmeyi başardı.

İngiltere maliyesinin Coinbase’den kullanıcı bilgilerini talep etmesinin ardından Coinbase’in ZEC’i listelemekten vazgeçtiği iddia ediliyor. Zcah (ZEC) Coinbase’de listeleniyor fakat İngiltere’de liste dışı kalması gündemde. 26 Ağustos’tan itibaren Coinbase’in İngiltere’deki müşterileri hesaplarında ZEC tutamayacak. Coinbase, İngiltere’deki müşterilerini bu konuda gönderdiği emaille bilgilendirdi. İngiltere’deki Coinbase kullanıcıları ya ellerindeki Zcash’leri diğer kripto para birimlerine çevirecek yada başka borsalara transfer edecekler.

Tron ve Zcash’in Coinbase ile imtihanı ya listelenme mücadelesi yada listede kalma mücadelesinden kaynaklanıyor.  Zcash yatırımcılarında Coinbase’in ABD piyasalarında da  listelenmeme korkusu hakim.

Lütfen Bkz: Beklenen kripto para regülasyonlarının içeriği

TRX ve ZEC’in Coinbase ile mücadelesinde diğer taraf ise Tron. TRX’in CEO’su Justin Sun, Tron yatırımcılarını ısrarlı baskıları sonrasında bir yatırımcıya twitter üzerinden cevap vermek zorunda kaldı. Justin Sun, 2019 yılında ABD merkezli borsalarda listelenmek için çalıştıklarını belirtti. Tron, Coinbase’de listelenmesi düşünülen kripto para listeleri arasında ancak BinanceUS’un açıkladığı listede Tron’un olmaması Tron çevresinde şok etkisi yaşattı.

Lütfen Bkz: Tron ve BitTorrent’ta Binance US şoku

Siz değerli okuyucularımızın ve ailenizin Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X