Home Bitcoin Goldman Bitcoin alma zamanı diyerek dikkatleri BTC’ye çekti
koinmedya_brave

Goldman Bitcoin alma zamanı diyerek dikkatleri BTC’ye çekti

Goldman Bitcoin alma zamanı diyerek dikkatleri BTC’ye çekti
0
fairspin_koinmedya

Wall Street devi Goldman Sach’den boğa Bitcoin fiyat tahmini: Goldman Sachs Bitcoin alma zamanı diyor. Kısa ve uzun dönemde BTC’nin fiyatının artacağını öngörüyor.


Goldman Sachs BTC alma zamanı

Wall Street’in Bitcoin’e karşı mesafeli olduğu iddia edilirdi. Ancak Wall Street devlerinden Goldman Sachs bu konuda ezber bozdu. Goldmans Sachs Bitcoin alma zamanı diyor.

Evet yanlış duymadınız! Golman Sachs BTC fiyatları için boğa tahmininde bulunuyor. Goldman’ın Bitcoin tahmini 14.000 dolar. Warren Buffett ve Jamie Dimon gibi Wall Street kurtları, Bitcoin hakkında şüpheci tutumlarını devam ettirse de Goldman Sachs’ın kısa dönemli Bitcoin tahmini 13.971 dolar.

Goldman Sachs:

“(Bitcoin için) 12.916-13.971 dolar arasından geri çekilme, 9.084 doların altına düşmediği sürece alım için bir fırsat olarak görülmeli.”

Goldman Sachs, kısa vadede Bitcoin için 9.000 dolarlık seviyede destek oluştuğunu ön görüyor.

Lütfen Bkz: BlockTV’den Oran Spitzer: Bitcoin için kusursuz fırtına oluşuyor

There Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu, paylaştığı tweet’te Goldman Sachs Bitcoin tahminini şaşırtıcı buluyor. Neden hafta sonu fiyatlarını kullanmadıklarını merak ediyor. Yoksa Elliot Teorisini mi kullandılar, şeklinde Goldman’ın analizini sorguluyor.

https://twitter.com/zhusu/status/1160746557844492293?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1160746557844492293&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ccn.com%2Fbuy-bitcoin-on-this-dip-say-goldman-sachs-analysts%2F

CCN ise Su Zhu’nun sorularını cevaplandırmaya çalışıyor: CCN, Goldman Sachs BTC analizinin CMI (Chicago Ticaret Borsası) vadeli işlemler piyasasına göre hesaplandığını belirtiyor. Borsa hafta sonları kapalı olduğu için hafta sonu fiyatları analize dahil değil.

Goldman, Elliot Teorisini kullanarak kısa dönemli  Bitcoin fiyatı tahmininde bulunuyor:

“(Bitcoin) 11.094 dolar yakınında destek bulmuş olmalı. 10.791 dolarda (i) dalgasının zirvesine herhangi bir temasta bulunmadığı sürece 12.916-13.971 dolar arasına ulaşabilir. Bu aşamaya ulaşması ile Temmuz ayından beri oluşan (v) dalgası tamamlanmış olur.”

Goldman Sachs’in BTC analizi için Elliot Teorisine kısaca bakmakta yarar var: Bu teoriye göre finansal veriler birbirlerini takip eden dalgalardan oluşuyor. İlgili finansal veri ilk önce yükselen bir trend izliyor. Ardından fiyatlarda kısmi bir düzeltme yaşanıyor.

Goldman Sach’in Bitcoin uzun dönemli analizine göre Bitcoin, 13.000 doların altına geri çekilmedikçe Bitcoin satın alımının devam edeceğini belirtiliyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin’e inanmıyorsan kriptografiye de inanmıyorsun: Pompliano

Ünlü Bitcoin yatırımcısı Anthony Pompliano ise uzun dönemde Bitcoin fiyatlarına katalizör etkisi gösterecek 3 önemli faktörü vurguluyor: Düşen faiz oranları, genişletici para politikaları ve Bitcoin yarılama.

https://twitter.com/APompliano/status/1160619248839987200

Siz değerli okuyucularımızın ve ailenizin Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X