Home Altcoin Coinbase Zcash’i İngiltere’deki platformundan kaldırıyor

Coinbase Zcash’i İngiltere’deki platformundan kaldırıyor

Coinbase Zcash’i İngiltere’deki platformundan kaldırıyor

0
“sportsbet”

Coinbase Zcash’i İngiltere’deki platformundan kaldıracağını duyurdu. Açıklamaya göre 26 Ağustos tarihinden itibaren Zcash Coinbase’ın bu ülkedeki  platformunda kullanılamayacak.


 

Coinbase yaptığı açıklamada, bu süre içinde ZEC sahiplerinin paralarını diğer kriptolarla değiştirmeleri ya da diğer borsalara göndermeleri gerektiğini duyurdu. 26 Ağustos 2019 tarihine kadar bu işlemi gerçekleştirmeyenlerin ellerindeki Zcash otomatik olarak GBP’ye çevrilecek.

bittrt_koinmedya

Ani ve şaşırtıcı duyuru

Coinbase Zcash’i İngiltere’deki platformundan ani ve şaşırıtıcı bir şekilde kaldırıyor. Haber pek çok kişiyi hazırlıksız yakaladı. Kimse bu tür bir gelişmeyi beklemiyordu ve bunu düşündürecek bir ipucu da yoktu. Fakat şimdi bu duyuruyla birlikte kullanıcılar şirketin önerisine uygun şekilde hareket etmeye başladılar.

Elon Musk, Bitcoin taraftarı başkan adayını destekliyor

Coinbase ZEC’i İngiltere’deki platformundan neden kaldırıyor?

Bu kararın ardındaki muhtemel nedenin, İngiliz otoritelerinin borsalardan kullanıcı tabanları ve geçmiş işlemlerle ilgili bilgi istemeleri olduğu yönünde bolca spekülasyon var. ZEC dönüşümü için verilen son tarihe yaklaşık 14 gün var. Bu da kullanıcı açısından oldukça kısa bir süre.

Zcash ve tarihi

Coinbase Zcash’i platformuna eklediğinde tarih sadece Temmuz 2018 idi. Ve yaklaşık 1 yılın sonunda şirket bu kriptoyu uzaklaştırma kararı aldı. İngiliz Hükumeti  ve vergi otoriteleri, yasaları atlatmak için kripto para kullanımı ve dolandırıcılık olaylarını soruşturuyorlar. Bu da borsalardan kullanıcı tabanları ile ilgili detay istenmesinin nedeni. Gelişmeyi daha ilginç yapan ise, Coinbase yalnızca bir kaç ay önce ZEC ile kazanma programı duyurusu yapmıştı ve şimdi de kullanıcıların Zcash’lerini platformdan almaları isteniyor.

Şirketin bu uç kararı almasının nedeniyle ilgili ne Coibase’dan ne de hükumet yetkililerinden bir açıklama var.  İngiliz Hükumet bakanlarından birinin kısa süre önce kriptolarla ilgili açıklamasını da bu gelişmeye eklersek, ülkede dijital paraya yönelik olumsuz gelişmeler olabileceğini bekleyebiliriz.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0