Home Bitcoin BTC piyasa hakimiyetinin yüzde 70’e çıkması altcoinlerin ölümü demek
koinmedya_brave

BTC piyasa hakimiyetinin yüzde 70’e çıkması altcoinlerin ölümü demek

BTC piyasa hakimiyetinin yüzde 70’e çıkması altcoinlerin ölümü demek
0
fairspin_koinmedya

BTC piyasa hakimiyetinin yüzde 70’e çıkması, altcoinlerin ölümü anlamına gelebilir. 11,760$’a ulaştığında BTC piyasa hakimiyeti %69.7’a ulaşmıştı. Yani neredeyse %70. Bu pik yalnızca 2017’nin boğa koşusu başlamadan biraz evvel görülmüştü.


Yine de bu nadir görülen bir fenomen değil. Öncü kripto diğer altcoinler karşısında daima üstünlüğünü korudu. Özellikle de market genelinde yükseliş momentumu yaşanırken.

Bu bir Bitcoin marketi

Bitcoin piyasa hakimiyetinin yüzde 70’e çıkması hiç de zor değil. Diğer altcoinlere nispetle 2019’da Bitcoin’in sistematik yükselişi olağanüstü oldu. Özellikle de Ocak 2018’de marketteki payının sadece %33 olduğu düşünüldüğünde. Gerçi  hakimiyet kısa süre sonra %50’ye çıktı ve bu seviye BTC/USD market kapitalizasyonu açısından neredeyse stabilleşti . Devamında da  tüm market değerinin yarısında kalmayı başardı.

Gerçekleşen %69.7 hakimiyet seviyesinde BTC değeri 26 ayın en yüksek değerine ulaştı. Bu nedenle de tüm marketin en önemli fiyat hareketi ni gösteren kriptosu olmayı sürdürdü.

Bitcoin’de kırılma, piyasa hakimiyetini arttırabilir

Yazı hazırlandığı esnada BTC fiyatı CMC’de 11,387$ idi. Son 24 saatte %0.18’lik bir artış gerçekleştirmişti. Şu anda 12,000$ güçlü bir direnç seviyesi olarak görünüyor. Bitcoin’in bu marjinal başarısını devam ettirmesi bekleniyor.

Yeni Zelanda kriptolar ile ödeme yapmayı yasallaştırdı

Her ne kadar 4-saatlik grafik, gün içi ticaretin düşüşte olduğunu gösteren bir üçgen oluşturuyorsa da bu kısa konsolidasyon periyodunun ardından keskin bir yükseliş gelmesi muhtemel.

BTC piyasa hakimiyetinin artması altcoinleri gün içi ticarette kırmızıya boyanabilir

BTC piyasa hakimiyetinin yüzde 70’e çıkması durumunda altcoinlerin ölümü gerçekleşebilir. BTC’nin hafif geri çekilmesi nedeniyle market şu an genel olarak yeşil olsa da, kaderleri  BTC’nin ellerinde gibi görünüyor.

Kripto para bankaları nedir ve nasıl çalışır?

Bitcoin’e talep üssel oranlarda artıyor. Dijital para yatırımcıları O’nu, diğerlerine nazaran daha fazla tercih ediyor. Bu büyüyen popülaritenin ardındaki faktörlerden bazıları şunlar: Hükumetlerin BTC’yi daha fazla kabul etmesi, blockchain mühendislerinin SegWit ve Lightning nod gibi Bitcoin ile işlem yapmayı kolaylaştıran, hızlı ve daha ucuz hale getiren yumuşak çatalları harekete geçirmeleri.

Bu arada hodlerler ve ticaret yapanların, BTC hakimiyetinin nereye kadar gidebileceğini görmeleri için beklemeleri gerekecek.

 

Kaynak

 

koinmedya_brave
0
0
0
X