Home Kripto para Haber Blockchain Haber New Jersey Valisi Blockchain geliştirme yasasını imzaladı!
koinmedya_brave

New Jersey Valisi Blockchain geliştirme yasasını imzaladı!

New Jersey Valisi Blockchain geliştirme yasasını imzaladı!
0
fairspin_koinmedya

New Jersey Valisi Blockchain geliştirme yasasını imzaladı. Vali Phill Murphy S2297 numaralı blockchain yasasına onay verdi.


New Jersey Valisi Blockchain geliştirme yasasını onayladı

 

Kimilerine göre Hz. Adem Aleyhisselam’ın dünyaya gönderilmesiyle, kimilerine göre evrim teorisi kuramına göre dünya üzerinde yaşamaya başlayan insanoğlu, hiç şüphesiz, dünyaya adımını attığı günden bu yana devamlı bir gelişme içerisindedir. Özellikle 20. Yüzyılın son çeyreğinde IBM tarafından ilk kişisel bilgisayarın üretilmesiyle teknoloji çağı başlamış ve insanoğlunun gelişim hızı misliyle artmıştır.

İlgili haber: Kişisel bilgisayarların tarihçesi

İlk kişisel bilgisayarın üretildiği 1981 senesinden bu yana insanoğlunun gelişimine baktığımızda, gerçekten akıl almaz bir mesafe kat edildiğini görsek de, her çağın bazı sorunları olabiliyor. Teknolojinin, yaşamımızın her alanına girdiği günümüzün en büyük sorunlardan birisi de hiç şüphesiz, kurumsal ve kişisel verilerin güvenliğinde yaşanan suistimallerdir.

Her ne kadar internet ağı, bünyesinde merkeziyetsizlik barındırsa da maalesef şimdiye kadar insanoğlunun, verilerin saklanması konusunda internet ağındaki bu merkeziyetsizlik özelliğini çok da verimli kullanabildiğini söyleyemeyiz. Ancak Blockchain teknolojisi bu makus talihi değiştirmek için geliyor.

İlgili haber: Bitcoin (BTC) Merkeziyetsiz Mi?

Vatandaşlarına sunduğu özgür ortam sayesinde geliştirdiği teknolojilerle, 20. ve 21. Yüzyılı adeta domine eden Amerika Birleşik Devletleri’nden bir büyük hamle daha geliyor. ABD’nin New Jersey Eyalet Valisi Phil Murphy, imzaladığı S2297 numaralı yasa tasarısıyla blockchain teknolojisinin devlet düzeyinde kullanılmasının önünü açıyor.

Onaylanan bu tasarıyla, özellikle son yıllarda artan siber saldırıların büyük ölçüde önüne geçilmesi hedeflenirken, tıbbı kayıtların depolanması, bankacılık işlemlerinin yapılması ve emlak ihalelerinin yapılması gibi işlemlerin, dağıtılmış kayıt defteri teknolojisi olan blockchain teknolojisi üzerinden yapılması planlanıyor.

İlgili haber: Commerzbank ile Daimler arasında blockchain tabanlı ödeme hattı kuruluyor

Yazımı bitirmeden önce tüm Müslüman Aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Ayrıca artık tüketen bir toplum olmanın ötesine geçip, gelişen teknolojileri takip ederek daha iyilerini üreten ya da en azından üretmeye çalışan bir toplum haline gelmemiz için Yüce Türk milletini uyanmaya davet ediyorum. Saygılarımla

İlgili haber: IMB blockchain tabanlı internet tarayıcısı için patent başvurusu yaptı

KAYNAK

 

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X