pawnhub_koinmedya
Anasayfa Kripto para Haber Ripple MoneyGram ortaklığında dikkat çeken xVia entegrasyonu

Ripple MoneyGram ortaklığında dikkat çeken xVia entegrasyonu

Ripple MoneyGram ortaklığında dikkat çeken xVia entegrasyonu
0
koinmedya_googlenews

Ripple MoneyGram ortaklığında, xVia entegrasyonu dikkat çekiyor. Sınır ötesi ödeme ekosistemi üzerindeki hakimiyetini güçlendiren Ripple, “ortaklık” kelimesine yeni bir boyut kazandırıyor.


Ripple MoneyGram ortaklığında son durum 

Haziran ayında başlatılan, Ripple-MoneyGram girişimi, çeşitli coğrafyalarda finansal momentuma katkı sağlamaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, şirket liderlerinin katılımıyla sürpriz bir AMA (ask-me-anything) oturumu gerçekleştirildi. Etkinlikte, kripto meraklılarının, Ripple MoneyGram ortaklığında merak ettikleri konulara ilişkin sorular yanıtlandı ve ayrıca şirket içi çalışmalardan bahsedildi.

koinmedya_brave

Ripple Başkan Yardımcısı, Asheesh Birla, MoneyGram’ın sınır ötesi ödemelerde RippleNet’e erişim sağlamak için xVia API (Uygulama Programlama Arayüzü) kullandığını doğruladı.

Ripple havale piyasasında güçleniyor!

Sınır ötesi havale piyasasında devrim yaratacak gelişmelere odaklanan şirket, şu anda küresel sınır ötesi ödemelerin hızlı, etkili ve ucuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için finansal kurumlarla çalışıyor.

Ripple Haziran ayında da, global bir havale platformu olan MoneyGram ile yaptığı stratejik bir ortaklık ile gündeme gelmişti. Aslında sınır ötesi ödeme piyasasını güçlendirmek için Ripple MoneyGram işbirliğinde çok daha öncesinde adımlar atılmıştı.

Bu doğrultuda 2018’de MoneyGram, Ripple’nin teknoloji çözümlerinden biri olan xVia ile entegrasyon kararı aldı ve yine Ripple’nin çözümlerinden bir diğeri olan xRapid’i test etmeye başlamıştı.

MoneyGram xVia entegrasyonu ne anlama geliyor?

Ripple yöneticisi Birla, eski sistemlerin (geleneksel finansal kuruluşlar) RippleNet’e bağlanmak için xVia’yı kullanacaklarını ve böylece ödemeleri gerçekleştirirken, hem xCurrent’i hem de likidite kaynaklı bir çözüm olan xRapid’i kullanmış olacaklarını belirtti.

2018 yılının 2. çeyreğinde, Ripple MoneyGram ortaklığında başlatılan xVia entegrasyonun açıklanmasından bu yana Ripple, “gelişmekte olan piyasalara daha hızlı ve daha verimli” bir şekilde erişme imkanı buldu. Ve bu da şirketin blockchain teknolojisinin ve ürünlerinin benimsenme seviyesini arttırdı.

Ayrıca xrphellen isimli bir kullanıcı, Birla’nın “Bu, esasında SAP ürünleri aracılığıyla ödeme hizmeti sunan şirketlerin, xRapid’i nasıl kullanabileceğini de gösteriyor” şeklinde daha önce söylediği cümleyi hatırlattı. Birla, bu benzetmeyi kabul etti. Ancak sözlerine şöyle devam etti:

“Evet bahsedilen şey bu. Ancak bugün SAP ile resmi bir ilişkimiz bulunmuyor. ”

Ripple MoneyGram ortaklığında xVia’nın başarılı bir şekilde kullanılmasıyla, Ripple’nin hedeflenen yol haritası doğrultusunda herşey yolunda gidiyor gibi görünüyor.

Ripple’nin sınır ötesi ödeme noktalarını birleştiren xVia, finansal tarafların RippleNet’e erişimini sağlıyor. Ayrıca Ripple’nin teknoloji çözümlerinden xCurrent ise, bankaların ödemeleri gerçek zamanlı olarak onaylamalarını sağlayan bir iletişim platformu görevi görüyor.

Kaynak 

 

X