Anasayfa Altcoin NEO Coin nedir? Yatırımda bulunmalı mıyım?

NEO Coin nedir? Yatırımda bulunmalı mıyım?

NEO Coin nedir? Yatırımda bulunmalı mıyım?
0
koinmedya_googlenews

Neo Coin nedir? Neo, Haziran 2019 döneminde yaşadığı rally 2019’un sonuna doğru etkisini yitirmeye başladı. Ancak Ocak ayı ortasında altcoinlerdeki canlılık Neo’yu da olumlu etkiledi. Neo, kripto para piyasalarında genel olumlu hava devam ederse yakın zamanda 15 doları test edebilir.


NEO Coin nedir?

Gizlilik odaklı kripto para birimlerinden biri olan NEO, kısa bir süre önce Monarch Wallet ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık sayesinde, Monarch cüzdan kullanıcıları, artık cüzdan üzerinden kripto para birimi NEO’ya erişebilir ve NEO ile daha iyi kar ve mahremiyet deneyimleyebilir.

NEO dün, bu önemli gelişmeyi yani, artık Monarch Wallet üzerinden NEO alım satım işlemlerinin yapılabileceğini, Twitter üzerinden duyurdu. Bu gelişmenin ardından, NEO Coin fiyat artışı az da olsa görülmeye başlandı.

NEO, Haziran 2019 ayındaki ralli sırasında oldukça etkileyici bir performans sergileyerek, değerini ikiye katladı. Ancak, ralliden sonra diğer kripto paralarla birlikte düşüş eğilimine kapıldı.

Haziran ayının başlarında 11 dolar civarında seyreden NEO, 20,83 dolarla 2019’un en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. Ancak kısa süre içerisinde elde ettiği kazanımların hepsini kaybetti. 25 Ekim tarihinde 7 doların altına gerileyerek 2019’un en düşük seviyesine geriledi.

25 Ekim tarihinde Çin Başkanı ve Komünist Parti Lideri Xi Jinping, blockchain teknolojisini destekler mahiyetinde açıklamaları oldu. Jinping’e göre blockchain teknolojisi, reel ve finansal ekonomiyi dönüştürecek potansiyele sahip. Bu nedenle Çin devleti bu teknolojide lider konumda olmalı. Bu açıklamaların ardından Çin, devlet politikası olarak blockchain endüstrisini desteklemeye başladı.

Lütfen Bkz: Çin Başkanı Xi Jinping liderliğinde toplanan Siyasi Büronun gündemi blockchain

Başkan Jinping’in bu açıklamalarının ardından Çin merkezli blockchain şirketleri ve kripto paralarda değer artışı yaşandı. Çin merkezli Shenzen borsası, borsada işlem gören top 50 blockchain şirketi için endeks yayınlama kararı verdi. Çin devlet başkanının açıklamaları ile Ontology, Vet ve Chainlink gibi birçok kripto para fiyatları prim yapmaya başladı. Bu olumlu havadan NEO Coin de payına düşeni aldı. Neo tekrardan 10 doların üstüne çıktı. Bu arada Onthology ve Neo yer yer farklı iş birliği geliştiriyor.

2020 yılına 8,70 dolarla giren Neo, 17 Ocak 2020 itibari ile 11,69 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap sıralamasında 20’inci sırada işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte 2019 yılından beri Neo Coin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

NEO Coin NEO Coin nedir? Yatırımda bulunmalı mıyım?2019 yılında Neo’un en çok dikkat çeken hamlesi ünlü turizm uygulaması Travala ile gerçekleştirdiği anlaşma oldu. Travala, Neo blockchain’ini kullanacak. Ayrıca bazı ödemeler Neo’nun üzerinde de olduğu bir grup kripto para üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Lütfen Bkz: Neo’nun ortaklık yaptığı Travala, Booking.com ile anlaştı

İkinci önemli gelişme ise Neo’nun ABD merkezli Binance.US’da işlem görmesi. CoinMarketCap’te 5 binin üzerinde kripto para listelenmesine rağmen Binance.US’da sadece 26 kripto para listeleniyor. Bu kripto paralardan birisi de Neo Coin.

  Güncel NEO istatistikleri

NEO token fiyat artışı şu sıralar % 7 civarında ve yazımız yayına hazırlanırken NEO, 11,69$’dan işlem görüyor. Diğer önemli güncel istatistikler ise aşağıdaki gibidir:

Token fiyatı: 11,69 USD

Toplam arz miktarı: 100,000,000 NEO

Dolaşımdaki arz miktarı: 70.538.881 NEO

24 saatlik işlem hacmi: 581,611,380 USD

Piyasa değeri: 834,298,851 USD

7 günlük en yüksek fiyat: 11,89 US

7 günlük en düşük fiyat: 9,53 USD

90 günlük en yüksek: 13,42

90 günlük en düşük: 6,77

Tüm zamanların en yükseği (ATH): 196,85 (15 Ocak 2018)

 NEO Coin fiyat tahmini tahmini nasıl?

NEO, şu an itibarıyla yükseliş eğilimi gösteriyor. 10 Ocak tarihde Bitcoin SV ve Bitcoin Cash’in tetiklemesi ile altcoinlerde ciddi fiyat artışı gerçekleşiyor. 1 hafta içerisinde altcoinlerde yüzde 30’un üzerinde değer artışı var. Altcoinlerle beraber Bitcoin de değer kazanıyor. Toplam kripto para piyasasının değeri 250 milyar doları geçmek üzere. Bu süreçte yeni yatırımcıların NEO’ya yatırım yapması için ideal bir zaman olabilir. Bununla birlikte, mevcut trend biraz karmaşık olabilir, ancak direnç ve destek seviyeleri, kullanıcıların, kayıpları önlemelerine yardımcı olacaktır.

NEO Coin NEO Coin nedir? Yatırımda bulunmalı mıyım?

Yukarıdaki grafikte günlük fiyatlardan hareketle Neo Coin analizini görüyoruz. Bollinger Band’larına göre direnç seviyesi 11,76 dolardan oluşuyor. Destek seviyesi ise 7,90 dolar.

MACD değerleri, 10 Aralık 2019’dan beri yükseliş trendi gösteriyor. RSI değerleri de MACD’i takip ediyor. Ancak RSI değerleri 80’i geçerek aşırı alım bölgesine girdi. Bir süre sonra NEO fiyatları trend değişimi gösterebilir.

NEO hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

X