Home Ethereum Ethereum 4 basamaklı rakamları yeniden görür mü?
koinmedya_brave

Ethereum 4 basamaklı rakamları yeniden görür mü?

Ethereum 4 basamaklı rakamları yeniden görür mü?
0
fairspin_koinmedya

İkinci büyük kripto para Ethereum, geçtiğimiz haziran ayında 350 dolar seviyesinin üstüne çıkarak bizleri heyecanlandırmıştı. Ethereum 4 haneli rakamları 2017 yılında olduğu gibi yeniden görür mü?


Ethereum 4 basamaklı rakamları görmesi hayal mi?

Bitcoin’in toplam piyasaya içerisindeki payı %70’lere dayandı ve altocin’ler, Bitcoin’in gösterdiği performansın altında eziliyor. İkinci büyük kripto para Ethereum ise Bitcoin vari bir sıçrayışı gösteremiyor. Ethereum 4 basamaklı fiyatları görür mü sorusu, kimi Ethereum yatırımcıları için kaygıyı kimileri için de umudu çağrıştırıyor.

Lütfen Bkz: Uyarıyoruz: Yakında birçok altcoin, shitcoin olacak

Haziran 2017 tarihinde Ethereum’un toplam kripto para piyasalarındaki hakimiyeti %31’in üzerine çıktı. Aynı tarihte Bitcoin’in hakimiyeti ise %39 civarındaydı. O dönemde Ethereum, 4 haneli rakamlarda işlem görüyor ve Bitcoin’in varisi olarak adlandırılıyordu.

Bugün itibari ile Ethereum, 210 dolardan işlem görmekte ve piyasa içerisindeki payı ise %7.74 civarındadır. Twitter kullanıcısı Nik Patel’in bugün takipçilerine Ethereum 4 haneli rakamları görür mü diye sordu. Anketine yaklaşık 5,400 kişi katıldı ve anket sonuçlarını aşağıda görüyoruz.

Galaxy, Nik Patel’in anketine katılanları heyecanlandıracak bir analiz ile takipçilerinin karşısına çıktı. Analizini aşağıdaki grafikte görüyoruz.

Yukarıdaki Ethererum/Bitcoin paritesinde Haziran 2017 öncesi fiyat görünümü ile şimdiki fiyat görünümü birbirini andırıyor. Galaxy, Ethereum’un 2017 yılındaki benzer performansı gösterebileceğini ima ediyor. Ethereum yatırımcılarına Ethereum biriktirmeyi tavsiye ediyor.

Lütfen Bkz: İngiliz yetkili: Bitcoin ve Ethereum’un regülasyona ihtiyacı yok

Galaxy’nin analizinde diğer dikkat çeken husus ise RSI değerleri. RSI değerleri, Ethereum’un 2017’de çıkışa geçmeden önceki dönemde trend değişimi bölgesine girdiğini görüyoruz. Bu süreçten sonra Ethereum 4 haneli rakamlara yolculuğa başladı. Benzer biçimde şimdi de Ethereum/Bitcoin paritesinin trend değişimi bölgesine girdiğini görüyoruz.

Ethereum, blockchain ağındaki ölçeklendirme sorununu çözmek için teknik çalışmalara hız vermiş durumda. Ethereum’un CEO’su Vitalik Buterin bu konuda ciddi bir gayret içerisinde. Bu konu ile ilgili bir mesafe alınırda piyasaya da olumlu yansıması kaçınılmaz olacaktır.

Kısaca Ethereum taraftarları için Ethereum’un 4 haneli rakamları tekrardan görmesi hayal değil.

Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X