Home Altcoin Tron ve BitTorrent’ta Binance US şoku
koinmedya_brave

Tron ve BitTorrent’ta Binance US şoku

Tron ve BitTorrent’ta Binance US şoku
0
fairspin_koinmedya

Tron ve BitTorrent’ta Binance US şoku yaşanıyor. Binance Borsası, ABD piyasalarına Binance US etiketi ile giriyor. Binance US’da listelenmesi düşünülen altcoin listesi yayınlandı. Ama bazı kripto paralar için kötü haber var.


TRX ve BTT’de Binance US şoku

Binance US’da listelenmesi muhtemel kripto para listesi yayınlandı ama listede Tron ve BitTorrent yok. Tron ve BitTorrent’ta Binance US şoku yaşanıyor.

Bitcoin, Kurban Bayramı’nın arifesinde çok iyi başlamıştı ve 12 bin dolarlık direnci test ediyordu. Ancak saat 14:00-15:00 arası gelen satış baskısı Bitcoin fiyatlarında dakikalar içerisinde 500 dolarlık değer kaybına yol açtı.

Gün içerisinde Bitcoin 11,900 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Yazının kaleme alındığı saatlerde ise Bitcoin 11,400 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

Bitcoin’deki fiyat düşüşüne diğer kripto paralarda hemen negatif yönde tepki gösterdi. Top 50’de en yüksek fiyat düşüşü ise Tron ve BitTorrent’ta yaşanıyor. Ancak TRX ve BTT’deki fiyat düşüşü sadece Bitcoin fiyatlarındaki düşüten kaynaklanmıyor. TRX ve BTT’de Binance US şoku yaşanıyor.

Lütfen Bkz: Tron yatırımcıları Tron’un Coinbase’de listelenmesini istiyor: Bu neden önemli?

Binance.US’da listelenmesi planlanan kripto paraların isimleri yayınlandı. Ancak bu listede Tron ve BitTorrent ne yazık ki yok. Bu durum ister istemez Tron ve BitTorrent fiyatlarına olumsuz yansıyor. Aşağıdaki tweet’te Binance US’da listelenecek olası kripto paraların listesini görüyoruz.

Yukarıdaki liste Tron ve BitTorrent’ta Binance US şokunu özetliyor.

Lütfen Bkz: Sun, Tron için gizli projeden bahsediyor! Buffett yemeği gibi olabilir mi?

Tron’da %6’lık bir değer kaybı, BitTorrent’ta ise %6.36’lık bir fiyat düşüşü var.  Tron uzun aradan sonra 2 cent’in altına geriledi ve 1.97 cent’ten işlem görmektedir. BTT ise 0.0006 dolardan işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte Tron fiyatlarındaki haftalık değişimi görüyoruz:

Aşağıdaki grafikte BitTorrent fiyatlarındaki haftalık değişimi görüyoruz:

Tron ve BitTorrent’ta Binance etkisini azaltmak için ilerleyen zamanlarda Tron’un CEO’su Justin Sun, Binance’ın CEO’su CZ görüşerek bu sorunun üstesinden gelebilir. Ama bu konuda tek karar verici CZ değil, ABD regülasyonları da etkili olacaktır.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X