Home Bitcoin Bitcoin sıkışmanın sonuna yaklaştı – Karar zamanı mı?
koinmedya_brave

Bitcoin sıkışmanın sonuna yaklaştı – Karar zamanı mı?

Bitcoin sıkışmanın sonuna yaklaştı – Karar zamanı mı?
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin sıkışmanın sonuna yaklaştı ve fiyat hareketlerindeki dalga boylarının kısalarak devam etmesi sıkışmanın yakında sona ereceğini ve fiyatın yön bulacağını bize gösteriyor. Şimdi olanlara daha detaylı bakalım.


Bitcoin sıkışmanın sonuna varmak üzere

Günün ilk ışıklarıyla incelediğimiz öncü kripto para birimi bitcoin sıkışmanın sonuna yaklaştığımızı düşündüren bir takım ipuçları veriyor. Henüz bir yöne belirgin ve uzun mumlar göremedik. Ancak, buna rağmen hala düşmek istemeyen bir fiyat dalgalanması görüyoruz.

Dünkü analiz yazımız için bkz: Bitcoin karar vermeye çalışıyor -Fiyat hangi yöne gidecek?

Teknik anlamda, grafikteki dalgalar ve mumlar bu konuda neler söylüyor ona bakalım;

  • Şu an aktif olan bir harmonik şeklimiz zaten vardı. Şeklimiz sürecini tamamlamış ve D noktasında CD mesafesinin Fibo 38 veya 61 kadar geri çekilmesini bekliyorduk. Ancak fiyatın Fibo 23 seviyesinde destek bularak daha fazla düşüş kaydetmek istemedi.
  • Burada oluşan formasyon şeklinde baktığımızda Fibo 23 destekli, boyları kısalarak devam eden bir sıkışma dalgası izlemeye başladık.
  • Hakeretli ortalamalarımız için ise yine söyleyebilecek pek fazla şeyimiz yok. MA100, MA200 üstünde ivmeli bir çıkış yapmıştı. Bu bize, fiyatın yukarı yönlü istekli olduğunu gösterebilir.
  • Stoch osilatörümüzde ise bize sıkışmayı işaret edercesine ortada bir salınım yaparak kararsızlığın göstergesi oluyor aslında. Burada 80 değerinin üstünde kalmadığı sürece yukarı yönlü hareketlerden fazla ümitlenemiyoruz demiştik. Halen daha yukarı yönlü bir heyecan emaresi görünmüyor.

Resmin geneline baktığımızda ise;

  • Öncü kripto para birim BTC biriminde sıkışmanın sonuna çok yaklaştığımızı düşünüyoruz. Genel olarak trendin yukarı yönlü olduğunu söylemiştik. Henüz daha belirgin bir hamle yok. Fibo 23 seviyesi olan 11.800$ altında kapanışlar görmeye başlarsak, ihtimallerin azalabileceğini söyleyebiliriz.
  • Grafiğimizde fiyatın aşağı yönlü kırılma yaparak hareket etmesi halinde 11.200$ seviyesiye ilk desteğimizolacak. Oradan da kurtulması halinde 10.100$ seviyesine inmesini bekleyebiliriz.
  • 10.100$ seviyesinden tepki görmesi halinde fiyat tekrar yukarı dönecektir. Burası aynı zamanda harmonikimizin Fibo 61.8 seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.
  • Yukarı yönlü 11.200$ seviyesinde gelebilecek bir tepkilenme ile ise, güzel bir uzun mum hamlesiyle kendini 12.300$ direnç seviyesinin üstüne atabilir. Yukarıda ilk direnç seviyemiz 13.000$.

Teknik olarak, bitcoin sıkışmanın sonuna yaklaştı gibi görünse de, karar verme sürecinde şüphesiz uluslararası gelişmeler etkili olacaktır. Son üç seneden bu yana, hafta sonları, piyasaların kapalı olduğu zamanlar genelde ticaret savaşları vb. beklenmedik gelişmelerin yaşandığı zamanlar haline geldi. Korkuyu veya güvenli liman algısını tetikleyecek her türlü gelişmeyi izliyor olacağız.

NOT: Yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınıza kendi araştırmalarınız sonucu karar veriniz.

koinmedya_brave
0
0
0
X