pawnhub_koinmedya
Anasayfa Kripto para Haber Bitcoin için karar anı! Ya yeni zirve ya yeni dip!

Bitcoin için karar anı! Ya yeni zirve ya yeni dip!

Bitcoin için karar anı! Ya yeni zirve ya yeni dip!
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin için karar anı, fiyat grafiklerini şekillendirmeye başladı. Öyle bir duruma geldi ki, BTC ya olacak, ya ölecek! Önümüzdeki 48 saat Bitcoin için önemli gelişmeler olabilir.


Bitcoin için karar zamanı geldi

Bitcoin fiyatı, 10,000 doların üstünde yakaladığı yukarı yönlü momentumunu yeniden kazanmak için yoğun bir çaba içinde. Öyle bir pozisyona geldi ki, olmak ya da ölmek arasında bir noktada Bitcoin’de kritik an oluştu.

Bir uzman Bitcoin’deki bu kararsızlığın aslında Gann grafiğine (matematik, geometri ve mali varlıkların ve borsaların fiyat hareketlerini tahmin etme zamanlarını kullanan bir uygulama) bakılarak çok kolaylıkla kestirilebileceğini söylüyor. Gann grafiği, Bitcoin için karar anı, yani fiyatının, zirve ile dip arasında bir durumda olduğunu ortaya koyuyor.

koinmedya_brave

Gann grafiği

1900’lerin başında, kullanmakta olduğumuz teknoloji henüz yokken, William Delbert Gann adında bir tüccar, astroloji, ayın evreleri, kilit günler ve daha bir çok tekniği matematik, geometri ve altın oranla birleştirerek yeni bir teknik geliştirdi.

Gann’ın kullandığı teknikler tartışmalı olsa da, günümüzde başarıyla uygulayanlar hala var. Mitoshi Kaku, Gann analiz yöntemini kullananlardan. Geçmişe ait kendi hazırladığı bir Gann grafiğini, Twitter’da paylaştı.

https://twitter.com/CryptoSays/status/1159661921425088514?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1159661921425088514&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.newsbtc.com%2F2019%2F08%2F09%2Fgann-theory-suggests-bitcoin-price-at-do-or-die-moment-important-pivot-ahead%2F

Grafik Mayıs 2018’e ait. Kaku Grafiği 2018’den 2019’a Bitcoin fiyat hareketleri ile güncelliyor ve direnç ve destek görevi gören Gann açılarının çok kritik bir noktada, olmak ya da ölmek arasında, olduğunu ortaya koyuyor. Bitcoin için karar anı artık.

Bknz:Bitcoin boğa rallisinin sonuna mı yaklaşıyoruz?

Gann Pivot göstergesi ne diyor?

Gann teorisine göre, tablodaki bir açı belli hareketlerin önceden tahminine imkan veriyor. Bunlara Pivot adı veriliyor.

Kaku’nun analizine göre bir sonraki Gann Pivot 11 ile 12 Ağustos’ta- yani bu Pazar ve Pazartesi. Kaku ayrıca, teorisini desteklemek için, geçmişte Gan Pivot’unun güçlü trend değişikliklerine veya fiyat tepkilerine nasıl işaret ettiğini de paylaşıyor.

 

 

Gann teorisini kullanarak Kaku, bazı önemli fiyat hedeflerini ortaya koyuyor. Kaku’ya göre 13,146 dolarda bir kırılma, biriktirmeye son verdirecek ve gerçek Boğa koşusu başlayacak. 9,894 doların altında ise ayılar hakimiyeti ele geçirecek. Tüm bunlar Gann Yıl Medyanında ortaya çıkıyor. Gann Yıl Medyanı şu anda 11,500 dolarda. Bu seviye Bitcoin için karar seviyesi.

Bir diğer deyişle, 11,500 kritik bir haftalık kapanış seviyesi. Bitcoin bu kapanış fiyat seviyesini 2018 Ocak ayından bu yana görmedi. Eğer bu önemli seviye güçlü bir kapanışla aşılırsa, Bitcoin tüm zamanların en büyük rallisine başlayacak demektir.

Bknz:Bitcoin fiyatını ne tetikleyecek? The Sun gazetesi cevaplıyor

Yazımızı hazırladığımız Cumartesi sabahı Bitcoin fiyatı 11,828 dolarda. Kaku’nun belirttiği 11,500 dolar seviyesi aşıldı ancak ne kadar güçlü, onu Pazar ve Pazartesi anlayacağız. Kaku bu sabah yeni paylaştığı Twitinde aşağıdaki grafiği yorumluyor. Kaku, kapanışda ortaya konan iki ana noktaya 11,816 destek ve 12,270 direnç noktalarına dikkat çekiyor ve önümüzdeki 48 saatin Bitcoin için karar anı olduğunu belirtiyor.

Bitcoin için karar Bitcoin için karar anı! Ya yeni zirve ya yeni dip!

Kaynak

Etiketler:
X