Home Bitcoin 31 Ekim tarihi Bitcoin için neden önemli?
koinmedya_brave

31 Ekim tarihi Bitcoin için neden önemli?

31 Ekim tarihi Bitcoin için neden önemli?
0
fairspin_koinmedya

31 Ekim tarihi Bitcoin için neden bu kadar önemli? Tüm dünya, ekonomik bir kargaşa döneminden geçiyor.  Bu da bildirildiğine göre Bitcoin fiyatını ve talebini etkiliyor.


Bitcoin için pek çokları “güvenilir cennet “ tanımlaması yapıyor.

Bu sıralar lider kripto için sonuçları olacak, yaklaşan bir etkinlik var: Brexit.

1 Kasım İngiltere’de banka tatili olabilir

İngiliz hükumet yetkilileri bu etkinliğin ülke genelinde finansal kaosu tetikleyeceğini tahmin ediyorlar. Hükumet bakanlarından Michael Gove,  Brexit sonrası yani 1 Kasım’da tüm bankalar için tatil ilan edilebileceğini söyledi:

“Bunun iyi bir fikir olup olmadığını bilmiyorum. Eğer değilse söyleyin. Bir banka tatiline ne dersiniz?”

Eğer banka tatili onaylanırsa tüm finansal marketler 24 saatliğine kapatılacak. Öneri, ülkenin AB ile bir anlaşmaya varamaması durumunda oluşacak kaosun hafifletilmesi için bir önlem olarak düşünülüyor.  Başbakan Boris Johnson her ne kadar bir anlaşma olmama şansının yok denecek kadar küçük olduğunu söylese de, bu ihtimalle ilgili çokça spekülasyon var.

Stabilite  mücadelesi verilirken 31 Ekim tarihi kral kripto için Mesih rolü  getirebilir. Yaklaşan finansal kaos  2 parada muhtemelen türbülans yaratacak. Bunlar tahmin edileceği üzere GBP ve Euro. Bu nedenle de kripto analistleri yatırımcılara şimdiden Bitcoin almalarını öneriyor.

Twitter ‘daki kripto analistlerinden biri, bankaların kaçışı halinde Bitcoin’in, insanların risklerini azaltmasına yardımcı olabileceğini söylüyor.

Blockchain firması CommerceBlock CEO’su Nicholas Gregory, Brexit hakkında anlaşmaya varılamaması durumunda Bitcoin’in rekor seviyeleri görebileceğini düşünüyor:

“Bitcoin bu yıl pek çok mini artışla kendi sihrini yeniden keşfetti. Fakat Brexit konusunda anlaşmaya varılamaması halinde, beklenmeyen, büyük bir çıkış yapabilir.”

Bir Twitter kullanıcısı ise İngiltere’de bazı enteresan gelişmelerin olduğunu ve bunun da Bitcoin için fiyat artışı demek olduğunu söyledi. DREAMiners’e göre Binance Jersey’in ve Robinhood’un broker olarak İngiltere’ye girmesi, Bitcoin için iyiye işaret.

Geçmişte de Brexit ile ilişkili önemli tarihler, kral kripto için fiyatta volatilite getirmişti. Bu da ikili arasında bir korelasyon olabileceğini akla getiriyor. Brexit için referandum yapıldığında , 1 Haziran’da 527$ olan fiyat, bir kaç gün öncesinde 775$’a çıktıktan sonra , 27 Haziran’daki etkinlik sırasında 584$’a ulaşmıştı.  Mart 2017’de AB Konsey başkanına gönderilen ve 50. Maddeye atıfta bulunan mektupla, AB’den ayrılma öncesi  2 yıllık süreç başlatıldı. O tarihten bir kaç gün önce keskin bir dip yapan Bitcoin, duyurunun ardından tekrar yükselmeye başlamış ve 4 gün içinde 905$’dan 1060$’a çıkmıştı.

31 Ekim Bitcoin için ne getirecek? Doğrusu, ne olacağını görmek için 31 Ekim’i beklemekten başka çaremiz yok.

Hepinizin bayramını şimdiden kutlar, sağlıklı, huzurlu ve  mutlu bayramlar dileriz.

kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X