Anasayfa Altcoin XRP satışını durdurun! Kripto severlerin dilekçesi gündemde!
koinmedya_brave

XRP satışını durdurun! Kripto severlerin dilekçesi gündemde!

XRP satışını durdurun! Kripto severlerin dilekçesi gündemde!
0

XRP satışını durdurun diye dilekçe yazıldığından haberiniz var mı? Bazı XRP yatırımcılarına artık gına gelmiş olmalı ki, bu şekilde bir dilekçe yazdılar. Dilekçe içeriği ve Ripple tepkisi ile ilgili haberler yazımızda.


Ripple satışını durdurun dilekçesi

Uzun süredir XRP taraftarları, ellerinde XRP bulunanlar, ne yazık ki, bir kazanım elde edemediler. Bir çokları için neredeyse tam bir hayal kırıklığı oldu. Ancak o kadar attığı adımlar, yaptığı ortaklıklarla gündem deki, fiyatlara bu gelişmelerin yansımaması XRP  taraftarlarını artık çileden çıkarmaya başladı.

Bknz:Peter Brandt: “Ripple artık ya ol ya öl!”

Dilekçe, yazılanlara göre Ripple’ın rutin XRP satışını eleştiriyor ve Ripple’ın fiyatı baskılaması  ve yükselmesini engellemesinden şikayetçi oluyor. Bir kriptocu XRP satışını durdurması için Ripple’a dilekçe yazmaya karar verdi. Bir anda dikkatleri üzerine toplayan, dilekçenin sahibi Crypto Bitlord adında 102 bin takipçisi olan bir kriptocu. Yazımızın hazırlandığı 9 Ağustos sabahı dilekçeyi 1000 kişiye yakın imzalayan vardı.

” Bildiğiniz gibi Ripple milyarlarca XRP’yi piyasada baskılıyor ve fiyatı kırıyor. Artık yeter, Ripple satışını durdurmak istiyorum. Ripple ile ilgili her gün yeni bir ortaklık anlaşması ya da yeni bir banka duyuyoruz ama Ripple hala dump yapmaya devam ediyor. Tek mantıklı açıklaması bizler üzerinde dump yapıyor Ripple. Öyle küçük miktarlar da değil, milyar dolarlar söz konusu.”

Bknz:Rapor: Ripple 2018’de yarım milyar dolar XRP satarak fiyatı baskıladı

Ripple toplam XRP kaynağının yarısından fazlasını elinde tutuyor. Her ay Ripple bir milyar XRP satışını gerçekleştiriyor ve bu miktarın önemli bir kısmını kripto borsalarına ve kurumsal katılımcılara satıyor. Satışlar tezgah üstü işlemlerle gerçekleşiyor, bir diğer ifadeyle borsalarda gerçekleşmiyor, öyle olsa XRP fiyatı zirvelere çıkar.

Crypto Bitlord’a göre Ripple satışları piyasaya sel gibi giriyor ve XRP fiyatının yükselmesine engel oluyor. Ripple, bu yılın ikinci çeyreğinde 251,51 milyon dolarlık XRP satışını gerçekleştirdi, ilk çeyreğinde ise 169.42 milyon dolarlık XRP satmıştı.

SanFrancisco’da bulunan firma, satışlardan elde ettiği fonlarla şirketin güçlenmesini ve XRP ve blockchain eko sisteminin benimsenmesini hedeflediklerini açıkladı

Bknz:2019 yıl sonu Ethereum ve Ripple fiyat tahmini

Ripple’ın gelişen kolu Xpring blockchain tabanlı projelere 500 milyon dolar yatırdı. Bu adımlarla ya XRP ‘yi güçlendirecekler ya da uzun vadede sektörde büyüme kaydedecekler.

Ripple’ın XRP satışını durdurması mümkün mü? Bu şekilde nereye kadar gidecek?

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X