Home Kripto para Haber MoneyGram’ın Ripple’ı kullanması Libra’dan daha önemli bir olay!
koinmedya_brave

MoneyGram’ın Ripple’ı kullanması Libra’dan daha önemli bir olay!

MoneyGram’ın Ripple’ı kullanması Libra’dan daha önemli bir olay!
0
fairspin_koinmedya

MoneyGram’ın Ripple’ı kullanması, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’e göre, kripto para piyasası için Facebook’un Libra’sından daha önemli.


MoneyGram’ın Ripple’ı kullanması kripto piyasasını üst lige taşıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, MoneyGram ile 30 milyon dolarlık ortaklık yapmalarından sonra, şirketin daha fazla yatırım ve satın alma olanaklarını araştırdığını söyledi.

Yahoo Finans’ın 9 Ağustos tarihli haberine göre, Ripple dünyanın ikinci en büyük havale şirketi MoneyGram’ın hisse senetlerinin yüzde 10’unu satın aldı. MoneyGram ile yapılan anlaşma çerçevesinde, Ripple’ın 2 yıl içinde yatırımını 20 milyon daha artırma seçeneği var. Buna göre eğer Ripple isterse, önümüzdeki 2 yıl zarfından 20 milyon dolarlık daha MoneyGram hissesi alma yetkisine sahip.

İlgili: Ripple 50 milyon dolar değerinde MoneyGram hissesi satın alıyor

MoneyGram xRapid kullanmaya başladı

Ripple ile MoneyGram arasında yapılan 30 milyon dolarlık anlaşmanın ana şartı olarak ise MoneyGram, Ripple’ın likidite ürünü xRapid’i 3 Ağustos günü itibariyle kullanmaya başladı. Bu yönde duyuruyu MoneyGram CEO’su Alex Holmes, şirketin ikinci çeyrek kazanımlarını anlattığı sırada yaptı.

XRapid, bir para biriminden hedef para birimine hızlı para transferi sırasında XRP token kullanıyor. Şuna da dikkat çekmek gerekiyor ki xRapid, Ripple’ın Santander, Standard Chartered ve American Express gibi müşterileri tarafından kullanılmıyor.

MoneyGram’ın XRP kullanması ve etkileri

Ripple CEO’su Garlinghouse, Yahoo Finans’a yaptığı açıklamada, MoneyGram’ın kendi teknolojilerini kullanmalarını istedikleri için şirketin hisse senetlerini aldıkları yönündeki iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Garlinghouse, “Bunu bir teşvik olarak nitelendirmezdim… her gün daha fazla müşterinin geldiğini görüyoruz ve değerin farkındayız. Bu süreci hızlandırmak isteseydik, bazıları tarafından bir teşvik olarak algılanabilecek ve nitelendirilebilecek şeyler yapma seçeneğine de sahibiz.” ifadelerini kullandı.

Garlinghouse ayrıca Thomas H. Lee Partners’in hisseleri piyasa değerinden satmak istememesi üzerine yüksek değerden anlaşmaya vardıklarını da açıkladı. Ancak, iki şirket arasında görüşmeler yapıldığı sırada MoneyGram hisselerinin yüzde 80 düştüğünü, anlaşmadan sonra ise yüzde 168 arttığına da dikkat çekti.

Garlinghouse’a göre, MoneyGram’ın XRP kullanması ile sonuçlanan ortaklık, bir kripto varlığın geniş çapta ilk kullanımı anlamına geliyor. Garlinghouse şöyle konutu: “Bu çok önemli bir olay. Bir yıl sonra MoneyGram anlaşması, kripto piyasalar üzerinde Facebook’un Libra’sından daha fazla etkiye sahip olacak.”

Daha MoneyGram ile ilgili gelişmeden önce, 2019’un birinci ve ikinci çeyreğinde xRapid hacmi yüzde 170 artmıştı. CEO Garlinghouse, 2020 itibariyle xRapid işlem hacminin 1 milyar dolaşa ulaşacağını tahmin ediyor.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X