Home Kripto para Haber Hukuki Haber ABD eyaleti kripto para regülasyonuna gidiyor – Peki senato ne yapacak?
koinmedya_brave

ABD eyaleti kripto para regülasyonuna gidiyor – Peki senato ne yapacak?

ABD eyaleti kripto para regülasyonuna gidiyor – Peki senato ne yapacak?
0
fairspin_koinmedya

ABD’nin en küçük eyaleti Rhode Island kripto para regülasyonuna gidiyor. Peki ABD Senato’su ne yapacak işlemleri hızlandıracak mı?


Rhode Island kripto para regülasyonuna gidiyor – Gözler Senatoda

 

ABD Senatosu Bitcoin ve kripto para birimleriyle ilgili yapacağı regülasyonları tartışmaya devam ederken, ülkenin en küçük eyaletinden çarpıcı bir haber geldi. Yaklaşık 1 milyonluk nüfusu ile ABD’nin en küçük eyaleti olma özelliğini taşıyan Rhoda Island’ın yöneticileri, 1 Ocak 2020’den itibaren kripto paralarla ilgili yasal düzenlemeleri yürürlüğü koyacağını açıkladı.

Rhoda Island, daha öncede yaygın Bitcoin ATM’leri ile gündeme gelmişti.

kripto para regulasyonuna

Yetkililerden gelen açıklamaya göre yürürlüğe girecek olan regülasyon ağırlıklı olarak, kripto para ile ödeme hizmeti veren işletmelerin ruhsatlandırılması ve kara para aklanmasının önlenmesi konularını kapsayacak.

Tasarıda dikkat çeken bir başka konu daha vardı. O da tasarının, ABD Başkanı Donald Trump’un geçtiğimiz günlerde kripto paralarla ilgili söylediği sözlere taban tabana zıt ifadeler içermesiydi. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Trump kripto paraları, hiçbir işe yaramayan nesneler olarak tanımlamıştı. Oysa ki tasarıda kripto paralara, değişim aracı, hesap birimi ve değer deposu olarak şeklinde tanımlamalar yapıldı.

İlgili haber: Donald Trump, Bitcoin ve kripto paralar hakkında ilk kez konuştu

Sizlerinde bildiği gibi ABD Senatosu, 30 Temmuz‘dan beri kripto para konusunu masaya yatırmasına rağmen ortaya somut bir şeyler koyamadı. Dış işlerinde federasyona bağlı iç işlerinde ise bağımsız olan Rhode Island Eyaleti yetkililerinden böyle bir hamle gelmesi, gözlerin tekrardan ABD Senatosu’na çevrilmesine neden oldu. Bakalım Senato’dan yakın zamanda kripto para regülasyonuna dair bir hamle gelecek mi?

İlgili haber: 30 Temmuz büyük gün: ABD senatosu Bitcoin ve regülasyonları gündemine alıyor

KAYNAK

koinmedya_brave
0
0
0
X