Home Ethereum Ethereum piyasa değeri 30 ayın en düşüğünde!
koinmedya_brave

Ethereum piyasa değeri 30 ayın en düşüğünde!

Ethereum piyasa değeri 30 ayın en düşüğünde!
0
fairspin_koinmedya

Ethereum piyasa değeri bir  türlü olması gerektiği seviyeye gelemiyor. Ethereum’un aksine BTC ise hakimiyet oranını arttırmaya devam ediyor. Peki ETH ne zaman ayağa kalkacak?


Ethereum piyasa değeri

Hiç tartışmasız piyasa hakimiyeti Bitcoin’e ait. Bitcoin’in bu hakimiyeti altcoinlere yer bırakmayınca, altcoinlerin önde gelenlerinden Ethereum ve diğerleri zor günler yaşamaya başladı. An itibariyle Ethereum hakimiyet oranı son 2 buçuk yılın en düşük seviyesinde.

İkinci büyük kripto para olan Ethereum piyasa değeri kadar, fiyat bakımından da hiç iyi günler geçirmiyor.

Ethereum, kısa süre önce 240 dolara kadar çıktıktan sonra, kayıplar yaşamaya başladı. Yazımızı hazırladığımız an ETH fiyatı %4,5 kayıpla 211 dolarda. Dünkü destek noktası 225 dolardan bir anda 210 dolara kadar düştü. ETH için psikolojik seviye olan 200 dolara çok yaklaşmış oldu.

Keskin bir düzeltme yaşayan EOS’u bir kenara koyun, ETH ilk yirminin içinde en kötü performans sergileyen kripto para oldu. Haziran’da ulaştığı 340 dolar zirvesinden %40 kayıp yaşayan Ethereum piyasa değeri olarak da çok geriye düştü. Bitcoinin 2019 zirvesinden kaybı ise % 15.

Bknz:Ethereum zor durumda – Badireyi atlatabilecek mi?

Tradinnview’dan alınan bu grafik ETH’nin kaybının büyklüğünü ortaya koyuyor.

 

ethereum piyasa değeri
ethereum piyasa değeri

ETH market share – Tradingview.com

Coinmarketcap.com  grafikleri de, 2017 Şubat ayından bu yana hiç bu kadar düşük Ethereum hakimiyet oranı olmadığını gösteriyor. 2017 deki o seviyenin ardından büyük Bitcoin rallisi başlamış  ve ardından ICO’lar piyasaya damgasını vurmuştu.

İlk iki kripto para BTC ve ETH’nin en yakın oldukları zaman Haziran 2017. O sıralarda Bitcoin %40’lık hakimiyet oranına sahipken Ethereum piyasa değeri %33 olarak geriden geliyordu. Bitcoin şu anda piyasa hakimiyeti %69,7.

Ethereum sadece fiyat ve piyasa hakimiyetinde diplere vurmuş değil, aynı zamanda işlem hacmi olarak da en düşük seviyelerde.

Ethreum 10 günlük gerçekleşen işlem hacmi grafiği aşağıda:

An itibariyle ETH hacmi 7 milyar civarında. Bu yıl gerçekleştirdiği en yüksek işlem hacmi Mayıs ortalarında 18 milyar olarak gerçekleşmişti. Ethereum hakimiyet oranı, işlem hacmi ve fiyatı çok sert bir düşüş sergiliyor.

Bu verilerin hiç biri ETH sahiplerinin içini ferahlatmıyor ama şunu söyleyelim ki biraz nefes alsınlar; geçmişte de gördüğümüz gibi altcoinler toparlanmaya başladığı zaman ilk ayağa kalkacak olan ETH olacak.

Bknz: Önümüzdeki dört yıl içinde Ethereum neye benzeyecek?

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X