pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Ripple XRP’yi, Dünya ödeme standardı haline getiriyor

Ripple XRP’yi, Dünya ödeme standardı haline getiriyor

Ripple XRP’yi, Dünya ödeme standardı haline getiriyor
0
koinmedya_googlenews

Ripple, XRP’yi küresel para birimine dönüştürebilir. XRP teknolojisini ödeme aracı olarak kullanan 200’den fazla bankayla ortaklık kuran Ripple, XRP’yi dünya ödeme standardı haline getiriyor. 

Ripple, XRP’yi küresel para birimine dönüştürmek istiyor!

San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple, XRP’yi küresel para birimine dönüştürerek kriptonun, sınır ötesi ödemelerde kullanımını destekliyor.

Özellikle, Ripple’nin yerel kripto para birimi olan XRP ve xRapid teknolojisi bankalar, hükümetler ve pek çok kurum tarafından küresel olarak benimseniyor. Ve bu da XRP’nin, en büyük küresel para birimine dönüşüp, Bitcoin’i geçebileceğinin iddia edilmesine yol açıyor.

koinmedya_brave

Bitcoin ve XRP’nin farklı yönleri neler?

Bitcoin ve XRP, fiyat, işlem hızı, kullanım durumu gibi pek çok yönden farklılık gösteriyor. Bitcoin, başlangıçta ödemelerin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için tasarlanmış olsa da bugün insanlar, Bitcoin’i mal ve hizmetler için harcamaktan büyük ölçüde kaçınıyor.

Bitcoin, bir ödeme aracı olmaktan ziyade, bir değer deposu ve spekülasyon aracı olarak işlev görüyor. Buna karşılık, Ripple, Euro Exim Bank, İngiltere merkezli Santander ve Kanada’lı ATB Finans gibi XRP teknolojisini ödeme aracı olarak kullanan dünya çapında 200’den fazla bankayla ortaklık kurdu.

Ripple XRP’yi tanıtmak için Dünya devleriyle ortaklık kuruyor. Geçtiğimiz aylarda, Ripple 50 milyon dolarlık bir anlaşma kapsamında MoneyGram ile ortaklığa gitti. MoneyGram faaliyetlerine başladı ve şimdi Ripple’ın xRapid platformunu kullanıyor. 

Şirket tarafından spekülasyon hakkında bir açıklama yapılmasa da yine Temmuz ayının sonlarına doğru Bank of America ile Ripple arasında bir anlaşma olabileceği söylentileri gündeme gelmişti.

Ripple 2019 2.çeyrek raporu

24 Temmuz 2019’da Ripple, 2 çeyrek raporunu yayınladı. Bu raporda dikkat çeken konulardan biri de şirketin XRP satışları. Ripple, ilk çeyrekte 169 milyon dolarlık XRP satışı gerçekleştirirken, 2. çeyrekte 251 milyon dolarlık XRP satarak yalnızca bu satışlardan %48’lik bir gelir elde etti.

Ayrıca blockchain devi, XRP’yi bankalara tanıtmakla kalmıyor, aynı zamanda 1973’ten beri aktif olan sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıran bir platform olan SWIFT ile de aktif olarak rekabet ediyor ve Swift’in yerini almayı hedefliyor. Bu amaçla Ripple XRP’yi sürekli ön plana çıkartıyor.

Bitcoin’den farklı olarak, XRP ile uluslararası transferlerde hiçbir ücret ödemeden saniyeler içerisinde büyük transferler gerçekleştirilebilir.

Bankalar ve büyük kurumlar tarafından bir ödeme aracı olarak benimsenmesi, XRP’yi küresel bir para birimi yapabilir. İnsanlar, bir gün belki de XRP’yi hodl etmek yerine harcamaya daha da istekli hale gelebilirler ve belki de günlük işlemlerde yaygın bir şekilde kullanmaya başlayabilirler.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler:
X