Home Altcoin Değişmez Ripple yorumu: XRP konsolidasyon evresinde

Değişmez Ripple yorumu: XRP konsolidasyon evresinde

Değişmez Ripple yorumu: XRP konsolidasyon evresinde
0
koinmedya_brave

Ripple yorumu yapalım diyoruz ve aklımıza konsolidasyon kelimesinden başka bir şey gelmiyor. Çünkü XRP için 2019 yılı demek bekleyiş demek.


Ripple yorumu: Konsolidasyon

Konsolidasyon ekonomide vadesi uzatılan borç demek. Yani kısa vadeli devlet borçlarının vadesi uzatılarak ötelenmesi. Devlet, konsolidasyon yoluyla süresi gelen borçların ödenmesini ertelemek suretiyle içinde bulunduğu sıkışık durumdan hiç olmazsa bir süre için kurtulmuş olur.

Başta kripto para grafikleri olmak üzere teknik analiz dilinde ise konsolidasyon alım bölgesi manasında kullanılır. Fiyatın dip yaptığı bölge alım fırsatı verdiği için konsolidayon bölgesi olarak tanımlanır. Fiyatın zirve yaptığına inanıldığı evre ise dağıtım (distribution) yani kâr alma bölgesidir.

Ne hikmetse Ripple bir türlü dağıtım evresine giremiyor. Çünkü aylardır konsolidasyon evresinde yol alıyor. 2019 yılı boyunca en kötü performans gösteren büyük kripto para Ripple oldu. Buna rağmen sıralamada üçüncülüğü muhafaza etmeye devam ediyor. Ripple yorumu yapmak için en ideal yol grafikleri okumaktır.

Bitmeyen Konsolidasyon

Ripple yorumu
Ripple Bitcoin grafiği

Öncelikle yukarıdaki grafiğe bakmak gerekiyor. Ripple 2019 yılı boyunca Bitcoin karşısında güç kaybetti. Yıla 10.000 satoshi seviyesinden başladı bugün geldiğimiz noktada 3.000 satoshinin de altında. Fiyat düşen kanal içi hareketine devam ediyor. Ripple’ın konsolidasyon evresinden sıyrılabilmesi için acilen bu kanalı terk etmesi gerekiyor. Daha etkin Ripple yorumu yapabilmek için dolar paritesine de bakmak şart.

Yukarıdaki grafik XRP’nin BTC karşısındaki görüntüsüydü. Bir de USD yani dolar karşısındaki durumunu ele alalım. Bitcoin Eylül 2018 tarihinde içine girdiği devasa üçgeni Mayıs ayına kadar devam ettirdi. Mayıs ayı ortalarında üçgenin sert bir şekilde kırıldığını görüyoruz. Fiyat o ivme ile önce 47.6 sonra da 51 cente kadar yükseldi. Ancak momentumun gücü tükendi ve fiyat çıktığı yere geri döndü.

Ripple yorumu
Ripple dolar grafiği

Ripple son 12 aydır yani geçtiğimiz Ağustos ayından bu yana 30 cent seviyesini destek edindi. XRP ne yaparsa yapsın, bu hat onu mıknatıs gibi kendine çekmeyi başardı. Şimdi fiyat yeniden bu seviyede. Bugün itibariyle fiyat 0.314 dolar. Yani Ripple yeniden Pi sayısına geri döndü.

Daha fazla Ripple yorumu için Tıklayın

0
0
0