Anasayfa Bitcoin Bitcoin aylık mum kapanışı 5 aydan sonra ilk kez kırmızıya döndü

Bitcoin aylık mum kapanışı 5 aydan sonra ilk kez kırmızıya döndü

Bitcoin aylık mum kapanışı 5 aydan sonra ilk kez kırmızıya döndü
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin aylık mum kapanış verileri uzun vadeli görünüm için son derece önemli. Bitcoin uzun süren koşusuna Temmuz ayında mola verdi. Umalım ki bu duraksama kısa sürsün.


Bitcoin aylık mum kapanışı ve önemi

Bitcoin 2012 yılı Nisan ay sonunu, aya başladığı yerin üstünde, tamı tamına(!) 5 dolardan kapatmıştı. Yeşil kapanan Nisan ayı uğurlu gelmiş olacak ki müteakip 12 ayın 11’inde yeşil mum kapatmayı başarıp, 260 dolara kadar yükseldiği Nisan 2013’ü 140 dolardan kapatacaktı. Sonrasında iki ay boyunca kırmızı kapanış yapıp 87 dolara kadar gerileyen Bitcoin arka arkaya yalnızca 5 yeşil mum sonrası 1000 dolara kadar yükselecekti.

koinmedya_brave

Evet Bitcoin aslında 1000 dolar değerini çok önceleri, Kasım 2013 tarihinde yakalamıştı. Bu değeri bir daha yakalaması 3 yıldan fazla zaman alacaktı. Zira Bitcoin yeniden 1.000 dolara ulaştığında takvimler Ocak 2017’yi gösteriyordu. Nasıl oldu da daha 2013 yılında 1.000 doları yakalayan Bitcoin 3 yıl boyunca ayağa kalkamadı derseniz, cevap; her şeyi yerle bir eden Mt. Gox krizi olacaktır.

Bitcoin 1.000 doları yeniden yakaladığı Ocak ayından sonra Mart ayını kırmızı kapattı. Değer tam olarak 1075 dolardı. Ne olduysa ondan sonra oldu. Sonraki 9 ayın 8’inde yeşil mum kapatan Bitcoin yıl bitmeden tam 20.000 dolara kadar yükseldi. Bu sürekliliğin bize öğrettiği tek şey, Bitcoin boğaları gelince önünde hiçbir şeyin duramadığı.

Bitcoin 2018 Ağustos ayından başlamak üzere arka arkaya tam 6 kere aylık kırmızı mum kapattı. Yani her ay, başladığı değerin altında sonlandı. Bu 6 kere üst üste meydana geldi. Taki Şubat’a kadar. Şubat 2019 uzun bir aradan sonra Bitcoin’in yeşil mum kapattığı bir ay oldu. Bu durum ise hiç de azımsanamayacak kadar uzun sürdü.

Bitcoin aylık mum Bitcoin aylık mum kapanışı 5 aydan sonra ilk kez kırmızıya döndü

Arka arkaya 5 ay boyunca yeşil mum kapatan Bitcoin 6 aylık düşüş döngüsünün başladığı seviyenin de üzerine çıkmayı başardı. 6 aylık daimi düşüş döngüsü 7750 dolardan başladı. Devamındaki 5 aylık yükseliş ise Haziran ayı sonunda 10.750 dolarla kapandı. Yani Bitcoin düşüş hızından daha hızlı bir şekilde yükselmeyi başardı.

Temmuz ayı ise bu yükseliş dalgasının düzeltmesi şeklinde cereyan etti. Bu yüzden 5 aylık yeşil mumdan sonra kırmızı mumla yeniden tanışmış olduk.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler:
X