Home Bitcoin FED’in faiz kararı Dow Jones’i düşürdü – Peki bu, Bitcoin için ne anlama geliyor?
koinmedya_brave

FED’in faiz kararı Dow Jones’i düşürdü – Peki bu, Bitcoin için ne anlama geliyor?

FED’in faiz kararı Dow Jones’i düşürdü – Peki bu, Bitcoin için ne anlama geliyor?
0
fairspin_koinmedya

Piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana ilk defa FED’in oranlarda düşüş kararı almasına şahit olan Bitcoin için bu durum ne ifade ediyor.


FED’in Almış Olduğu Karar Bitcoin İçin Ne İfade Ediyor?

Yaklaşan ekonomik durgunluk tehdidine rağmen menkul kıymetler borsası için Temmuz ayı güçlü bir ay oldu. Dow, Nasdaq ve S&P 500 takvim ayı için ortalama aylık kazançlarının üstünde kapattılar. Buna karşın Bitcoin, Temmuz ayının büyük bir çoğunluğunu düşüşe adeta kilitlenmiş bir şekilde geçirdi.

Merak edilen FED para politikaları toplantısından oranların düşürülmesi kararı çıkınca, Dow Jones Industrial Average keskin bir düşüş yaşıyor. Hemen hemen aynı zaman diliminde, Bitcoin yerel düşük seviyesinin üzerine çıktı ve bu boğa koşusunun geri dönüşünün bir sinyali olabilir. Her iki piyasada gelen haberlere tepki verdi fakat her ikisi için de daha sonrasında neler olacak?

Menkul kıymetler borsası yatırımcıları risk azaltırken ve kendilerini ABD güdümlü hisse senetleri ve endekslerden soyutlarken, sermaye fazlalığı tipik olarak başka yerlere gidiyor. Geçmiş dönemlerde ekonomik karmaşanın artması sonucu, altın fiyatları ve güvenli liman olarak bilinen İsviçre Frangı ve Japon Yeni de yükselmişti.

Bitcoin Altın’ın Dijital Versiyonu

Geçen haftalarda altının medyanın dikkatini çekmesi sonucunda birçokları kıymetli metal ve yatırım varlıkları için bir boğa koşusu olduğunu düşündü.  Altın’ın nadir bulunuyor olması ve uzun ömürlülüğü, onu ekonomik düşüşlerin olduğu süreçlerde daha fazla zarardan kurtulmak için en iyi seçim haline getiriyor. Bitcoin ve Altın, fiyat hareketlerinde birbirleriyle ilişkili olarak değişim gösteriyorlar.

Bitcoin 2009’da yaşanan finansal kriz sonrasında dizayn edildi ve var olduğu günden bu yana ilk defa federal oranlarda düşüşü görüyor. Onun buna nasıl bir reaksiyon vereceğini bilmek zor. Kripto varlık son dönemde ayı piyasasındaki düşüşünü bıraktı ve Altın’la birlikte yükselmeye başladı. Bitcoin çoğunluk tarafından paylaşmış oldukları birçok benzerlik nedeniyle Altın’ın dijital versiyonu olarak görülüyor.

Bitcoin ekonomik kriz karşısında nihayet onun gerçek potansiyelini göstererek altının dijital hali olarak kendini kanıtlayabilir. Sermaye, düşüş yaşayan menkul kıymetler borsasından kaçarken, Bitcoin buradan itibaren boğa koşusuna devam edebilir ve bir gün fiat paranın yerini alarak küresel bir para birimi haline gelebilir.

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X