Home Altcoin Güncellenen Çin coin sıralaması şaşırtmadı – EOS birinci, Bitcoin 11. Sırada
koinmedya_brave

Güncellenen Çin coin sıralaması şaşırtmadı – EOS birinci, Bitcoin 11. Sırada

Güncellenen Çin coin sıralaması şaşırtmadı – EOS birinci, Bitcoin 11. Sırada
0
fairspin_koinmedya

Çin coin sıralaması, Çin Bilgi ve Teknoloji Merkezi (CCID) tarafından Salı günü açıklandı. Coinler üç ana bölümde incelendi. Temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık.


Çin coin sıralaması düzenli aralıklarla yayınlanmaya devam ediyor. Eos, Ethereum ve TRON sırasıyla birinci, ikinci ve üçüncülüğü aldı. Bitcoin ise bir önceki Mayıs ayı listesine göre ilerleyerek 11. sırada yer aldı. BCH ise önceki listeden üç basamak yukarıda 26. Sırada yer buldu.

İki yeni katılım

Cosmos ve Zilliqa sırasıyla 10. ve 24. olarak ilk kez listede boy gösterdi. Farklı blockchainlerle aracılık yapan Cosmos 2017’de çıktı. İlk coin arzında 17 milyon dolar topladı. Cosmos teknolojisiyle kullanıcılar blockchainler arası tokenlerini swap edebiliyorlar. Listede Cosmos’un kümülatif endexi 105.6 puan.

Zilliqa kendini yeni nesil, yüksek hacimli blockchain platformu olarak tanımlıyor. ZIL ölçeklenebilme problemini de çözme iddiasında.  Özel fonlamada 22 milyon, ICO’da ise 20 milyon topladı. Şimdi ise Zilliqa’nın toplam borsa değeri 630 milyon doları aşıyor.

Çin coin sıralaması

CCID’nin ilk ranking listesi Mayıs 2017’de yayınlanmıştı. Proje, Çin yazılım geliştirme merkeziyle işbirliği yaparak başlatıldı. Araştırma Enstitüsü iş dünyası, hükumetler ve tüm dünyadaki araştırma merkezlerine yardım etmek için kripto paraların ve arkalarındaki blockchainlerin bağımsız analizlerini sağlamayı amaçlıyor. İlk liste sadece 28 kripto para ve ardındaki blockchainleri kapsıyordu. İlk liste yayınlandığından beri CCID değerlendirme kıstaslarını değiştirmedi. Hala teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık alanlarını değerlendiriyor.

Ancak bu listenin objektif olduğunu iddia etmek oldukça güç. Zira ayda bir olmak üzere toplamda 13 kez yayınlanmış olan listenin bir numarası ilk günden bu yana hiç değişmedi. Çin Ethereum’u lakaplı EOS’un merkezi otoritelerce reklamı yapıldığı çok açık.

Daha fazla Bitcoin haberi için tıklayınız

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X