Home Bitcoin Forbes: Bitcoin jeopolitik gerilimlerin işareti olabilir
koinmedya_brave

Forbes: Bitcoin jeopolitik gerilimlerin işareti olabilir

Forbes: Bitcoin jeopolitik gerilimlerin işareti olabilir
0
fairspin_koinmedya

Forbes yazarı Peter Tchir, Bitcoin jeopolitik  gerilimlerin işareti olabileceğini yorumu yapıyor. Ona göre bu yeni gelişen varlık sınıfı dünyadaki gerilimin bir meyvesi.


Bitcoin jeopolitik gerilimlerin göstergesi

Çin ticaret görüşmeleri sırasında özellikle arka planında neler olduğunu anlamak için Bitcoin fiyat hareketleri bir gösterge niteliği taşıyor. Özellikle görüşmelerin sekteye uğradığı Mayıs ayında Bitcoin fiyatı amudi şekilde yükselişe geçti.

bkz:ABD karşı çıkarken Çin Bitcoin’e sahip çıkmaya hazırlanıyor

Son günlerde, Bitcoin’deki bu ateş biraz sakinleşmiş görünüyor. Kafamızı dünyanın jeopolitik dengelerine baktığımızda, dünyanın farklı kutuplarından uzlaşı mesajlarının yükseldiğini görüyoruz. Ayrıca Bitcoin fiyatının düşmesinin bir diğer sebebi de Trump hükümetinin doğrudan bitcoin’i hedef alan sözleri gösteriliyor.

Bitcoin özellikle kaos ortamlarından besleniyor. Özellikle şu an dünyanın başında hem de önemli ülkelerin başındaki isimlere bakarsanız, kriz ortamlarının dünya gündemini uzunca bir süre daha meşgul edeceğe benziyor.

Enteresan şekilde, dün ABD’de bitcoin’i farklı bir konumdayken bugün Birleşik Devletler’de kripto paranın varlığı sorgulanmaya başladı. Tam bu esnada Çin’de uzun zamandır çepeçevre etrafı kuşatılan Bitcoin’e karşı ılımlar mesajlar yükselmeye başladı.

bkz:30 Temmuz büyük gün: ABD senatosu Bitcoin ve regülasyonları gündemine alıyor

ABD’nin USD politikası ülkeleri adam etmeye yönelik olduğundan dolayı, rekabet yada karşıt kutupta yer alan ülkeler ABD’ye karşı Bitcoin yada genel itibariyle kripto paraların potansiyelini fark etmiş olabilirler.

Bitcoin ve kripto paralar sayesinde dünya finans masasında kartlar tekrardan dağıtılıyor..

kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X