Home Bitcoin Bitcoin’de büyük düzeltme beklentisi – BTC 8,000 doları görür mü?

Bitcoin’de büyük düzeltme beklentisi – BTC 8,000 doları görür mü?

Bitcoin’de büyük düzeltme beklentisi – BTC 8,000 doları görür mü?
0
koinmedya_brave

Bitcoin’de büyük düzeltme beklentisi var. Analistler, BTC’de yaşanan parabolik yükselişten sonra düzeltmenin yüzde 40’a varabileceğini ve bunun gayet doğal olduğunu vurguluyor.


Bitcoin’de büyük düzeltme bekleniyor

Bitcoin dump görmeye başladığında, felaket tellalları da hemen sevinç çığlıklarına doğuldu. Ancak gerçek şu ki Bitcoin’in yaşadığı normal ve beklenen bir piyasa döngüsünün bir parçası. BTC şu an 2019 zirvesinden yüzde 30 geriledi. Ancak yine de daha fazla düşüş gelebilir.

Son 24 saatte Bitcoin fiyatında çok az hareket vardı. BTC fiyatı 9,600 dolar ile 9,430 dolar arasındaki çok dar bir kanala sıkışıp kaldı. Ayrıcı hiçbir yöne kırılma belirtileri de göstermiyor. İşlem hacmi de düşüyor ve şu an 13 milyar civarında bulunuyor.

İlgili: Kripto Twitter’ın büyük boğası Bitcoin hakkında birden fikrini değiştirdi

Bitcoin'de büyük düzeltme beklentisi var. Analistler, BTC’de yaşanan parabolik yükselişten sonra düzeltmenin yüzde 40’a varabileceğini ve bunun gayet doğal olduğunu vurguluyor.

Bitcoin şu an can simidi gibi desteğe tutunuyor ve iki günlük konsolidasyon üçüncü gününe girdi. 2019’un 13,800 dolar zirvesinden BTC mevcut fiyatına kadar yüzde 31 düştü. Son haftalardaki parabolik fiyat yükselişine verilen normal bir tepki olarak görülebilir. Aslında daha önce bezer durumlarda Bitcoin yüzde 40’a kadar daha büyük düzeltmeler görmüştü. Bundan dolayı daha fazla kayıplar her an kapıyı çalabilir.

İlgili: Bitcoin düzeltme yaparken altcoinler karışık sinyaller veriyor

Ufukta 8,000 dolar mı var?

Bu büyüklükte bir düşüş dalgası Bitcoin fiyatını 8,000 dolara kadar itebilir. Kripto trader “Crypto Hamster” son boğa koşusundaki geri çekilmeleri gözlemlemişti. Bu iki yıl boyunca da bu geri çekilmelerden epeyce olduğunu belirtmek gerekiyor.

Crypto Hamster, attığı tweetinde şöyle diyor: “Bitcoin yüzde 30-40 düzeltmeler yapıyordu. Genellikle ilk satışlardan sonra görülen iyileşmenin ardından dibin dibi olur. Her zaman daha aşağı gidiyoruz gibi görünüyor. Ancak global bir boğadan ayıya geçiş olmadığı sürece bu yaşanmaz. Peki, şimdi neden daha fazla düşmeliyiz?”

İlgili: TOP 100’de değeri artan tek altcoin: Japan Content Token (JCT)

Boğa piyasası temelleri öyle atmış ki Bitcoin 6,000 doların altına inemez. Yine de eğer BTC 8,000 dolara düşse bile bu yılın dört ayına kıyasla Bitcoin’in hala yüzde 100 yükselmiş olduğu ayan beyan görülecek.

BTC şu an 50 günlük hareket ortalamasının (MA) çok altında bulunuyor. Ancak 200 günlük MA’ya bakarsak, hala boğa bölgesinin derinliklerinde olduğunu görürüz. Mevcut konsolidasyon, alıcıların yeni bir düşüş dalgası beklentisinin göstergesi. Söz konusu dalga da Bitcoin fiyatını 8,000 dolar bölgesine kadar sürükleyebilir.

İlgili: Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen kurumsal sermaye dalgası ne zaman gelecek?

Crypto Hamster’ın tweetine verilen cevaplar arasında yüzde 40 düşüş beklentisini dile getiren birisi daha var. Ancak bu kişiye göre BTC 28 hafta yükseldi, şimdi de 14 hafta düzeltme yapması gerekiyor. Başka bir cevapta ise rallinin yarısı kadar düzeltme olacağı yönünde bir kural olmadığı vurgulanıyor. Bu cevaba göre de düzeltmeler her zaman rallilerden çok daha kısa sürer.

Kaynak

0
0
0