Home Bitcoin LN teknolojisi kullanırken Bitcoin’lerinizi kaybedebilirsiniz

LN teknolojisi kullanırken Bitcoin’lerinizi kaybedebilirsiniz

LN teknolojisi kullanırken Bitcoin’lerinizi kaybedebilirsiniz
0
koinmedya_brave

LN teknolojisi kullanırken Bitcoin’lerinizi kaybetme ihtimaliniz de var. Bitcoin ve diğer bir kaç top altcoine tanıtılan en önemli yeniliklerden biri Lightning Network (LN) teknolojisi. Deney aşamasında olmasına rağmen LN çok dikkat çekti.

Ancak ne yazık ki 2019’da da ödeme kanallarına tanımlanan Bitcoin’leri kaybetmek hala mümkün. Bu nedenle kullanıcıların her durumda BTC’lerin düzgün biçimde geri alındığından emin olması uygun olacak.

Hatırlatıcı her şey değil

Bitcoin kullanmak amacıyla LN kuranlar için hatırlatıcı her şey demek değil. Bir şeylerin ters gittiği pek çok durumda bu tür bir seed, ödeme kanallarını yeniden oluşturmada yeterli. Bu özellikle LN’yi destekleyen özel bir donanım kullanıldığında yararlı. Fakat cihaz bazı bilinmeyen nedenlerden dolayı silinmek zorunda kalabiliyor.

Bitcoin fiyatı kritik noktada…

Anımsatıcı, anlaşıldığı üzere yalnızca ihtiyaç duyulan yedeklenmiş bilginin bir parçası. Statistic Channel Backup’ların piyasaya sürülmesinden bu yana ödeme kanalı kullanan herkesin, kendi channel.backup dosyasını da yedeklemesi en iyisi olacaktır. Bu dosya gerekli bilgileri içerir ve ödeme kanalları oluşturmada kullanılan BTC fonlarına ulaşım sağlar.

Novogratz ümidini kaybetmiyor-Bitcoin sene sonu tahmini 20,000 dolar

Statistic Channel Backup’ları  günü kurtarıyor

Geniş kitlelerin bilmediği nedenlerden dolayı LN başlangıçta, bugün Statistic Channel Backup olarak bilinen özellikle birlikte dizayn edilmedi. Bu nedenle kullanıcıların kanalın nasıl kurulacağına ilişkin tüm talimatnameyi düzgün bir şekilde okumaları gerekmekte. Aynı zamanda yağmurlu günler için hangi dosyayı yedeklemeleri gerektiğini öğrenmek zorunda. Neyse ki SCB’nin son tanıtımı bu problemi çözüyor. Her ne kadar insanların çoğunun, neden bu özelliğin bulunduğuna ilişkin bir fikirleri olmasa da…

Bu yeni özellik heyecan verici olsa da, 2019’da da LN ile ilgili devam eden pek çok çalışma olduğunun göstergesi. Elverişli bir çözüm arayan kullanıcılar için, bu bağlamda gidilecek epey bir yol var. Bu yeni teknolojiye ulaşım sağlayacak bir kaç firma olsa da, onlar da bir çeşit el kitabı ile geliyorlar. Bu durum ideal bir çözümden oldukça uzak. Özellikle de diğerleri kadar teknoloji sevdalısı olmayan Bitcoin meraklıları için.

Fonları bir şekilde kurtarmak mümkün

Tüm bilginin yanlış bir şekilde yedeklenmesi nedeniyle ödeme kanalı kurmak için kullanılan fonlara ulaşımı kaybeden kullanıcıların, ümitlerini kaybetmelerine gerek yok. Daha spesifik anlatırsak, LND uygulamasına güvenen kullanıcıların diğer 4 kriteri de yerine getirdiklerini varsayarsak, fonlarını kurtarmaları için bir şansları var. Zaman içinde diğer LN alıcıları için de benzer metodların tasarlanması olası. Fakat bu bir deneme-yanılma meselesi.

3.taraftan gelen çözümleri kullanmaya sıra geldiğinde, öncelikle kendi araştırmalarınızı yapın. Neyse ki, hassas bilgilerin yanlış gözlere maruz kalmasını önlemek için bu çözüm çevrim dışı olarak kullanılabiliyor. Bu tip problemleri çözmek için bazı kullanıcıların yaratıcı çözümler bulduklarını görmek güzel. Yine de bu gün ve bu çağda LN ile etkileşime girmenin neden bu kadar zor olduğu merak edilmeli.

Özetle, LN teknolojisi kullanırken Bitcoin’lerinizi kaybetmek mümkün.

kaynak

0
0
0