Anasayfa Bitcoin CNBC’nin altın mı Bitcoin mi anketinden önemli sonuçlar

CNBC’nin altın mı Bitcoin mi anketinden önemli sonuçlar

CNBC’nin altın mı Bitcoin mi anketinden önemli sonuçlar
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik anketler, piyasaların geleceği hakkında fikir verebiliyor. CNBC, altın mı Bitcoin mi sorusunu twitter yolu ile takipçilerine yöneltiyor. Sonuçlar haberimizin içeriğinde.


Altın mı Bitcoin mi?

Anketler, bireylerin veya kurumların ekonomik ve politik tercihleri hakkında önemli veriler sunmaktadır. Bu nedenle kripto para piyasalarında da işletmeler ve medya organları, kamuoyunun kripto paralar hakkındaki tutumlarını anlamak ve analiz etmek için anket yöntemine sıklıkla başvurmaktadır. Bu anket sonuçlarından bazılarını siz değerli okuyucularımızla imkan buldukça paylaşıyoruz.

koinmedya_bybit

Mayıs ayında yatırım firması Fidelity’nin kurumsal firmalarla gerçekleştirdiği anket sonuçlarını paylaşmıştık. Anket sonuçlarına göre kurumsal firmaların kripto paralara olan ilgilerinin yüksek olduğunu gördük (Lütfen Bkz: Kurumsal yatırımcılara kripto para anketi yapıldı).

Türkiye’yi de kapsayan Kaspersky’nin META bölgesi anketinin sonuçlarını ise Temmuz ayının başında paylaşmıştık. Kaspersky’nin Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bitcoin ve kripto para anketinden önemli sonuçlar, başlıklı haberimizde bu anketin ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Kripto para piyasalarını zengin aile çocuklarının eğlencesinden ibaret gören eleştirmenler vardı. Oysa Grayscale’in anketi bu eleştirilerin ne kadar haksız olduğunu ortaya koyuyor (Lütfen Bkz: Grayscale’in Bitcoin anketine göre ABD’li yatırımcıların demografik analizi).

Bugün CNBC’nin gerçekleştirdiği önemli bir anket sonucunu paylaşıyoruz: Bitcoin’i dijital altın olarak gören birçok yatırımcı var. CNBC de işte tam bu sorunun cevabını araştırıyor. CNBC, anketinde Bitcoin, altın ve gümüş arasından hangisini yatırıma değer buluyorsunuz, diye soruyor. Bu soruya 4221 kişi cevap veriyor. Sonuçlar ise aşağıda:

altın mı Bitcoin mi CNBC'nin altın mı Bitcoin mi anketinden önemli sonuçlar

Anket sonuçlarına göre Bitcoin %75 ile açık ara birinci çıkıyor.

Ancak şunu belirtmekte yarar var ki twitter üzerinden gerçekleştirilen anketler manipülasyona açık olabiliyor. Grayscale’in gerçekleştirdiği türden anketlerin hata payının daha düşük olduğunu belirtmekte yarar var.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler:
X