Anasayfa Bitcoin Bitcoin’in 9000 dolar altına düşüş olasılığı güçleniyor

Bitcoin’in 9000 dolar altına düşüş olasılığı güçleniyor

Bitcoin’in 9000 dolar altına düşüş olasılığı güçleniyor
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin’in 9000 dolar altına düşüş olasılığı her geçen gün güçleniyor. 2019 zirvesini 13,800 dolarla yakaladıktan sonra başlayan düzeltme dalgası henüz sonlanmış değil.


Bitcoin’in 9000 dolar altına düşüş olasılığı artıyor

Dün gece Türkiye saati ile 01:30 civarında Bitcoin grafiği sert bir fiyat hareketine sahne oldu. Fiyat 9,500 seviyesinden 400 dolar düşüp, ardından 500 dolar yükseldi. Bu durum tahmin edebileceğiniz gibi en çok BitMex borsasına yaradı ve kasasına 50 milyon dolarlık Rekkt parası daha girmiş oldu.

koinmedya_bybit

Her ne kadar fiyatın ani bir şekilde gerilemesini alım fırsatı olarak değerlendirip BTC toplayanlar olduysa da genel görünümün düşüş eğiliminde olduğunu belirtelim. Mevcut indikatörler fiyatın 9,300 ile 8,800 dolar arasına gerileyeceğinin işaretini veriyor.

Bitcoin'in 9000 dolar altına düşüş

Yukarıda görmüş olduğunuz grafik günlük. Yani her bir mum çubuğu 1 günlük fiyat hareketini resmediyor. Bu grafiğe göre fiyat, 50 günlük hareketli ortalama ile 100 günlük haraketli ortalama arasında seyrediyor. Fiyatın 50 günlük hareketli ortalama altına düşmesi satıcıların gücünü kanıtlıyor. Bir sonraki hedef 100 günlük hareketli ortalama seviyesi olacaktır. Bu yüzden fiyat 8,800 dolara kadar gevşeyebilir.

Fiyat, 50 günlük hareketli ortalama altında kaldığı müddetçe kısa vadeli beklentinin düşüş istikametinde olduğunu belirtelim. Grafiğin altına yerleştirilen Awesome Oscilator’ün (AO) düşüş yönündeki momentumu artmış görünüyor. Satıcıların güç kaybetmediğini, bilakis fiyatı 8,800 dolar desteğine çekmek için güç topladıklarını belirtebiliriz.

Haftalık Görünüm

Biraz daha geniş pencereden, yani haftalık grafik üzerinden okuma yaparsak hakim yön daha net görülebilir.

Bitcoin'in 9000 dolar altına düşüş

Bir hafta öncenin kapanış mumu neredeyse hiç geri çekilmeden kapandı. Dolu mumlar, renklerinin gösterdiği istikamette ilave ilerleyişi işaret eder. Grafikte gördüğümüz bir önceki kırmızı dolu mum, ilerleyen haftalarda da düşüş beklemek gerektiğini hatırlatıyor

AO indikatörü iyice yükselmiş ve artık yavaş yavaş geri çekilmeye çalışıyor. Haftalık grafiğe gör düşüş seyrinin sonlandırılması için yapılması gereken tek şey var: Fiyatın acilen 9,880 dolar üzerine çekilmesi gerekiyor. Aksi takdirde düşüş senaryosunun yürürlüğe konulmasından başka olasılık kalmıyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez

Kaynak

Etiketler:
X