Anasayfa Bitcoin Son bir haftada neler yaşandı? İşte, haftalık Bitcoin haber turu

Son bir haftada neler yaşandı? İşte, haftalık Bitcoin haber turu

Son bir haftada neler yaşandı? İşte, haftalık Bitcoin haber turu
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin fiyatı için bu hafta volatiliteli geçti ve BTC hafta sonunda ani bir düşüşle 9,500’ün altına geriledi. Haftalık Bitcoin haber turu ve yaşanan gelişmelere göz atalım.


Haftalık Bitcoin haber turu

Sonuna geldiğimiz bu hafta Bitcoin için nasıl geçti? Bitcoin fiyatı açısından pek de iç açıcı bir görüntü yok. Ancak aynı zamanda tam bir felaket de yaşanmadı. Birçok analiste göre BTC ne kadar uzun süre konsolide olursa, zamanı geldiğinde o kadar büyük ralli yapabilir. Tabii bunlar, haftayı 1000 dolar düşük bir fiyatla kapatan BTC yatırımcısını teskin etmeye yetmez.

koinmedya_bybit

Hafta başında düşük işlem hacmine rağmen Bitcoin fiyatı beş haneli 10,500 dolar civarında bulunuyordu. Ayrıca BTC’deki veriler de yeni bir rallinin yakın olduğunu düşündürüyordu. Sorun şuydu ki 9,800 dolar destekte biriken baskı ile söz konusu kırılma aşağı yönlü olabilirdi.

İlgili: Kripto Twitter’ın büyük boğası Bitcoin hakkında birden fikrini değiştirdi

Hafta sonu ise beklentilerin aksine bir boğa sapması yaşandı. Bununla da BTC fiyatı 9,000 dolar desteği yakınına çekildi. İyi ki 9,400 dolarda takıldı ve şimdilik burada durmuş gibi görünüyor.

Buna rağmen uzun dönem piyasa durumu hala boğa olarak görünüyor. Mike Novogratz da Bitcoin için 2019’da tüm zamanların en yüksek değerini göreceği tahminini yaptı. Pantera Capital ise bu tahmini bir adım ileri taşıyarak bu yıl için 42,000 dolar tahminini dile getirdi.

Hindistan’da kripto para yasağı

Bu arada haftanın kripto para gelişmeleri arasında Hindistan’da kripto yasağı konusu da var. Geçen hafta Hindistan kripto paraları yasaklar mı yasaklama mı tartışmaları ile geçti. Ancak olayla ilgilenen komite bu hafta tüm kripto paralar için toplu bir yasak önerdiğini doğruladı. Yine de, komitenin bu raporunun en baştan beri hatalı bilgilere dayandığı da iddia edildi.

İlgili: Hindistan hükumetinden kripto paralara yasaklama talebi geldi

Orta Doğu’dan da kripto para haberleri geldi. İran sonunda ülkesinde kripto para madenciliğine yeşil ışık yaktı. Ayrıca Filistin de ulusal bir kripto para çıkarmanın, ülkeyi İsrail parasına olan bağımlılıktan kurtaracağına inanıyor.

Öte yandan Bakkt da uzun süre ertelemelerden sonra beta testine başladığını duyurdu. Ünlü Bitcoin ve kripto para savunucusu John McAfee ise teknesinde ateşli silah barındırmaktan Dominik’te tutuklanmış ve 4 günlük göz altından sonra serbest bırakılmıştı.

İlgili: John McAfee 4 günlük gözaltından sonra serbest bırakıldı

Kaynak

X