Home Kripto para Haber S-400’lerin ardından Rusya silahları kripto para karşılığı satmaya başlayabilir
koinmedya_brave

S-400’lerin ardından Rusya silahları kripto para karşılığı satmaya başlayabilir

S-400’lerin ardından Rusya silahları kripto para karşılığı satmaya başlayabilir
0
fairspin_koinmedya

S-400’lerin ardından Rusya silahları kripto para üzerinden satışa çıkarabilir. Rus Mühendisler Sendikası (SoyuzMash)’nın Rusya Merkez Bankası’dan bu konuda bazı talepleri var.


Rus Mühendisler Sendikası, Merkez Bankasından blockchain teknolojisinin potansiyelini araştırmasını talep etti. Sendika, özellikle silah ticaretinde uluslararası yaptırımların önüne geçmek adına kripto paraları potansiyel bir araç olarak ele almasını talep ediyor.

Sendikanın Başkan yardımcısı Vladimir Gutenev, sözlerini doğrudan Rus Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina‘ya yönelterek, birlik tarafından tavsiye edilen ‘geniş önlemleri’ Duma’da paylaştı.

Sendika, maden destekli stabilcoin’i tavsiye ediyor

Gutenev, Rusya‘nın silah satışlarında stabilcoinlerden yararlanması gerektiğini belirterek, böylesi bir adımın uluslararası yaptırımlardan hem Rusya’yı hem de alıcı ülkeyi kurtaracağını söylüyor:

Stabilcoin özellikle altın destekli olmalı. Demek istiyorum ki, anonim ödemeler mevcut problemlerin çözümü adına bir yol olabilir diye konuştu.

Gutenev’in yorumlarından Rusya’ın silah sevkiyatının yaptırımlardan dolayı yara aldığı anlaşılıyor.

Kripto paralar ile silah satmayı rakiplerimizin önüne geçmek için dile getirmiyoruz, üzerimizde büyük bir yaptırım baskısı var. Silah sevkiyatı yapmamızın üzerinden aylar geçmesine rağmen, muhataplarımız uluslararası yaptırımlardan dolayı bize para göndermekte sıkıntılar yaşıyor. Rusya’nın bu durumu bir milli bilinç içinde değerlendirerek, devlet politikası haline getirmesi elzemdir.

Bu öneri, Rus Mühendisler Sendikası tarafından Federal Meclis’in alt kanadı olan Duma’da “askeri ve teknolojik işbirliği konusundaki uzman konseyi” ile ortaklaşa olarak yapıldı.

Rusya’nın Türkiye’ye S-400 satması, Rusya’nın silah ticaretini bir kez daha dünya gündemine taşıdı. Stratejik S-400 adımı Türkiye’den çok Rusya’nın ABD karşısında Ortadoğu’da elini güçlendirdiğini söyleyebiliriz. Putin, Trump’dan Ortadoğu ve ön Akdeniz’de daha güçlü hale geldi.

ABD kanadının, Türkiye ile ilgili yaptırımlar konusunda fikir ayrılıkları olduğu görülüyor. Şahinler kanadını oluşturan Pentagon sert yaptırımlar önerirken, Trump kanadı müzakere yolunu tercih ediyor görüntüsünü sergiliyor. Şimdilik, yaptırım olarak ortağı olduğumuz F-35 uçaklarını bize satmayacaklarını açıkladılar.

bkz:Rapor: Rusya, Çin ve İran için kripto para bir silaha dönüşüyor

Özetle, uluslararası yaptırımlara takılmadan silah ihracatını geliştirmek amacıyla S-400’lerin ardından Rusya silahları kripto para karşılığı satmaya başlayabilir.

kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X