Home Bitcoin Mnuchin: “10 yıl boyunca Bitcoin hakkında konuşmayacağım”
koinmedya_brave

Mnuchin: “10 yıl boyunca Bitcoin hakkında konuşmayacağım”

Mnuchin: “10 yıl boyunca Bitcoin hakkında konuşmayacağım”
0
fairspin_koinmedya

“Bitcoin hakkında konuşmayacağım.” Bu sözler daha önce BTC hakkında olumsuz yorumları ile dikkat çeken ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e ait.


“Bitcoin hakkında konuşmayacağım”

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, 10 yıl boyunca Bitcoin hakkında konuşmayacağını söyledi. CNBC’ye bugün açıklamalarda bulunan Bakan Mnuchin, önümüzdeki yıllarda Bitcoin’e yükleneceği yönündeki sözlere cevap verdi.

Mnuchin şöyle konuştu: “10 yıl boyunca Bitcoin hakkında konuşmayacağım. Bu konuda size teminat verebilirim. Hatta bir Hazine Bakanı olarak bile beş ya da altı yıl boyunca Bitcoin lafını etmeyeceğim. Başka önceliklerim olacak. Şahsen Bitcoin’e yüklenmeyeceğim.”

İlgili: Bakkt, Bitcoin fiyatı için katalizör olabilir

Eğer Mnuchin 10 yıl boyunca BTC hakkında konuşmayacaksa, bu da piyasada istenmeyen FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) yayan bir kişi daha az olacaktır demektir.

Ayrıca eğer ABD Hazine Bakanlığı kendisini başka öncelikler ile meşgul ederse, önümüzdeki 10 yıl boyunca Bitcoin’e akması beklenen servet de trilyon dolarları bulabilir.

İlgili: Popüler Bitcoin borsası Coinbase 30 milyon kullanıcıya ulaştı

Tabii akla şu soru gelebilir: Mnuchin bu söylediklerinde samimi midir? Son birkaç haftada ABD Hazine Bakanı, BTC ve genelde de kriptolar hakkında övgüye değer hiçbir şey söylememişti.

Mnuchin, daha önce Bitcoin hakkında konuşurken, “ulusal güvenlik sorunu” ifadesini kullanmıştı. Steven Mnuchin ayrıca, “Bitcoin itibari para gibi değil, biz her şeyden emin olmak istiyoruz, bu nedenle çok, çok güçlü düzenlemeler getirmek zorundayız.” demişti.

İlgili: Circle, ABD’deki belirsizlikler yüzünden offshore ülkelerine taşınma kararı aldı

ABD’de devlet yetkililerinin Bitcoin hakkındaki yorumlarını Başkan Donald Trump tetiklemişti. Trump BTC ile ilgili attığı tweette şöyle dedi: “Ben Bitcoin ya da diğer kripto paraların hayranı değilim. Bunlar para değil. Değerleri çok volatiliteli ve tamamen mesnetsiz. Düzenlemeye tabi tutulmamış kripto varlıklar, uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı faaliyetlerde kullanılabilir.”

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X