Home Kripto para Haber Justin Sun’ın yurtdışı yasağı söylentisi Tron fiyatını sarstı
koinmedya_brave

Justin Sun’ın yurtdışı yasağı söylentisi Tron fiyatını sarstı

Justin Sun’ın yurtdışı yasağı söylentisi Tron fiyatını sarstı
0
fairspin_koinmedya

Çin’de ortaya çıkan Sun’ın yurtdışı yasağı söylentisi Tron fiyatını ciddi anlamda etkiledi. Haberin doğru olup olmadığı ise henüz teyit edilmedi.


Justin Sun’ın yurtdışı yasağı söylentisi Tron fiyatını sarstı

Tron’un kurucusu Justin Sun’ın ülkeden çıkışının yasaklandığı yönündeki söylentiler Çin’de kulaktan kulağa yayılmaya devam ediyor.

Çin’de sosyal medyada dolaşan haberlere göre, kara para aklama ve Ponzi sahtekarlığı nedeniyle Justin Sun hakkında soruşturma başlatıldığı ve Çin Devlet Güvenlik Bakanlığı tarafından yurt dışına çıkış yasağı konulduğu yönündeki spekülasyonlar devam ediyor.

Genellikle San Francisco’da yaşayan Justin Sun’ın şu anda Çin’de olduğu onaylanıyor. Elde edilen bilgilere göre Sun, Tron ICO için illegal olarak bağış toplamak ve Tron’un blockchainini illegal bahis ve kumar hizmetlerine ulaşımda, Çinli vatandaşlar için kolaylaştırıcı olarak kullanmakla suçlanıyor.

Justin Sun iddialar hakkında ne dedi?

Sun ise bu iddiaları reddederek sağlık problemi ile ilgili küçük bir sorun yaşadığını ifade ediyor. Sun’ın ifadeleri şöyle:

“Ani bir böbrek taşı rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi görüyorum. Bu nedenle Mr. Buffett ile olan öğle yemeği programını iptal ettim. Şu anda fiziksel durumum tamamen stabil ve iyileşme sürecinde bulunuyorum.”

Bu söylentilerin hala daha Çin’de konuşulmaya devam ettiğini biliyoruz, fakat bunların doğru olup olmadığını teyit edemiyoruz.

Kripto para borsalarının kapatıldığı ve ICO’ların yasaklandığı Çin’de bu tür bir yasağın olması çokta sıra dışı bir durum olarak görünmüyor. Çünkü diğer kripto paralarla ilgili bazı kişilerin geçici olarak Çin’de sınır kontrolü altında tutuldukları daha önce şahit olduğumuz haberler arasında.

Bu tür seyahat özgürlüklerinin kısıtlanması, bireylerin ülkeden ayrılarak potansiyel yasal sorumluluktan kaçmalarını engellemek için uygulanıyor.

Belki de tüm bunlar iki hafta önce Tron’un Pekin ofislerinde öfke protestolarının patlamasına neden olan ve sonrasında Tron ile ilişkili olmadığı anlaşılan dolandırıcılık olayı ile ilgili olabilir.

Tüm bunlar tamamen dedikodudan ibaret de olabilir. Fakat yeni gelişmeler olmadan bunun açıklığa kavuşması henüz zor görünüyor.

Bununla birlikte Tron bahse konu haberler sonrası ciddi bir sarsıntı yaşadı ve fiyatında % 20’lik bir oranda düşüş yaşadı. Her ne kadar diğer kripto paralarda da düşüş trendi söz konusu olsa da hiçbiri Tron kadar düşüş kaydetmedi. Bitcoin’in düşüş oranı ise %5 oranında bulunuyor. Haberin yayına hazırlandığı saat itibariyle TRX % 20.57 oranında düşüş ile 0.022 dolar üzerinden işlem görmekte.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X