Anasayfa Kripto para Haber Justin Sun, Warren Buffet randevusunu iptal etti – Tron yüzde 8 düştü

Justin Sun, Warren Buffet randevusunu iptal etti – Tron yüzde 8 düştü

Justin Sun, Warren Buffet randevusunu iptal etti – Tron yüzde 8 düştü
0
koinmedya_googlenews

Justin Sun, Warren Buffett randevusunu iptal etmek zorunda kaldı. Konuyla ilgili duyuru, 22 Temmuz Pazartesi Tron Vakfı’ndan yapıldı.

TRON Vakfı, Warren Buffett yemeğini iptal ettiğini duyuran bir twit attı. Söz konusu ertelemeye yol açan gelişmenin sağlık sorunlarından kaynaklandığı belirtti. Tron Vakfı, Tron CEO’su Justin Sun’ın böbrek taşı düşürdüğünü söyledi. Ayrıca taraflar, yemeği ileri bir tarihe erteleme konusunda anlaştığı da yer alan bilgiler arasında.

Yemek, 25 Temmuz’da gerçekleşecekti. Sun, sıkı bir kripto para karşıtı Warren Buffett ile yemek yiyebilmek için hayır kurumunun açık arttırmasına en büyük teklifi verdi (4.6 milyon dolar). Sun, Warren Buffett ile yemeğe beraberinde kripto piyasasında saygın kişileri de götürmek istiyor. Bu yemek aracılığıyla Sun, Warren Buffett’ın kripto para karşıtı düşüncelerini değiştirerek kripto piyasasına yatırım yapma konusunda ikna etmeyi amaçlıyor.

Eğer yemek iptal edilmeseydi, Circle’dan Jeremi Allaire, Huobi’den Chris Lee, eToro’dan Yoni Assia ve Litecoin kurucusu Charlie Lee, Sun’a eşlik edeceklerdi.

Her ne kadar yemek sırasında genel itibariyle kripto piyasası konuşulacak olsa da, yemekte konuşulacak spesifik konular henüz basınla paylaşılmadı. Yemek sırasında Sun ve ekibi Warren Buffett’ı ikna edebilecek mi hep beraber göreceğiz. Daha önce Warren Buffett, Bitcoin için ‘fare zehiri’ tabirini kullanmıştı, ki bu ifadesi Bitcoin ve kripto paraları hedef alan sözlerinden sadece bir tanesi..

bkz:Çin’in resmi kripto parası Tron ve NEO’yu nasıl etkiler?

Öte yandan, Justin Sun, Warren Buffett randevusunu iptal etmesi hemen TRX fiyatını etkiledi. Piyasalar bunu çıkış olarak kabul etti ve token anında %8 düştü. Piyasadaki geri çekilmenin de etkisiyle TRX tokeni son 24 saatte %12.36 kayıp yaşadı. 23 Temmuz saat 08:30 itibariyle Tron fiyatı 0.02592 USD ve 0.00000254 BTC değeri üzerinden işlem görüyor.

kaynak

X