Anasayfa Kripto para Haber Dünya’nın en büyük varlık fonu BlackRock CEO’su: “Kripto paraya büyük ihtiyaç var”

Dünya’nın en büyük varlık fonu BlackRock CEO’su: “Kripto paraya büyük ihtiyaç var”

Dünya’nın en büyük varlık fonu BlackRock CEO’su: “Kripto paraya büyük ihtiyaç var”
0
koinmedya_googlenews

“Kripto paraya büyük ihtiyaç var” bu sözler varlık yönetimi devi BlackRock’ın CEO’su Larry Fink’e ait. Fink kripto paraları gelişmekte olan bir teknoloji olarak tanımlarken geleneksel sistemin bu tarz  bir yeniliğe ihtiyacı olduğunu belirti. 


Kripto Paraya Büyük İhtiyaç Var

Geçen yıldan bu yana BlackRock’un kripto paralarla yakından ilgilendiği haberlerini okuyoruz. BlackRock yönettiği 6.5 trilyon dolarlık fon büyüklüğü ile Dünya’nın en büyük yatırım danışmanlık firması. Kripto severlerin adını daha yakından tanıdığı Fidelity Investment ise hükmettiği 2.5 trilyon dolar ile dördüncü sırada yer alıyor.

CNBC ile yapılan yeni röportajda Larry Fink, Libra ve diğer kripto para birimlerinin özellikle sınır ötesi iş yapan insanlar yada şirketler için büyük bir boşluğu doldurduğunu söylüyor.

Larry Fink kripto paralaya olan büyük ihtiyacı şu şekilde anlatıyor;

“Geçen hafta Avrupa’da yeni bir evrak çantası almak zorunda kaldım. Faturayı imzalayacağım sırada, görevli dolar olarak mı avro olarak mı ödeme yapmak istediğimi sordu. Ben de dolar olarak dedim. Sonra baktım ki hala %3 oranında fark ödüyoruz.

Ülkesinin dışında çalışan insanları veya yurt dışına para göndermek isteyen kişileri düşündüğümüzde, genellikle bu işlemleri %5 ile %10 arasında ücret talep eden kuruluşlar aracılığıyla yapıyorlar. Yabancı para birimlerinin mübadelesini şeffaflaştırmak için bir Libra’ya veya benzeri para birimlerine ihtiyaç var. Bugün bilgisayarlar ve elektronik piyasa ile, on temel puan, beş temel puan.. gibi puanlama sistemi olmalıdır.

Açıkçası, uluslararası bir para birimine ihtiyacımız olduğuna inanmıyorum, ancak vergileri düşürmek için kripto paraya çok büyük bir ihtiyaç var.”

Alternatif yatırımlara odaklanmak için “büyük bir yönetim revizyonu” yaptığını açıklayan Forbes, bu amaç doğrultusunda geçen nisan ayında Blackrock’un eski Ripple ürün pazarlamacısı Robbie Mitchnick‘i  işe aldı.

Şirket, Bitcoin ve kripto para potansiyelini araştırıyor. Ancak müşterilerine bu varlıklar üzerinden hizmet etmeyi planlayıp planlamadığı henüz onaylanmadı. Fidelity Investment firması aktif olarak yatırım yapmaya başladıktan sonra BlackRock gibi diğer devleri de yanına çekebilir.

Kripto paralar hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Etiketler:
X