Anasayfa Kripto para Haber Circle, ABD’deki belirsizlikler yüzünden offshore ülkelerine taşınma kararı aldı

Circle, ABD’deki belirsizlikler yüzünden offshore ülkelerine taşınma kararı aldı

Circle, ABD’deki belirsizlikler yüzünden offshore ülkelerine taşınma kararı aldı
0
koinmedya_googlenews

Circle, ABD’deki belirsizlikler yüzünden offshore ülkelerine taşınıyor. Circle, borsa işlemlerinin çoğunu offshore ülkelerine taşıyacağını açıkladı. Artık Bermuda merkezli Poloniex borsası için lisans da aldı.


Circle ABD’deki belirsizlikler yüzünden offshore ülkelerine taşınıyor

Circle, dün yaptığı açıklamada, Bermuda’daki kripto borsası Poloniex için Dijital Varlıklar Ticaret Kanunu lisansı aldığını duyurdu. Circle CEO’su Jeremy Allaire, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, Poloniex kullanıcılarının yüzde 70’inin ABD dışından geldiğini söyledi. Ayrıca Bermuda merkezli kuruluşlarının bundan sonra bu hesapları yöneteceğini belirtti.

“Avrupa ve Asya şu an bizim için önemli pazarlardır.” diyen Allaire, özellikle de stabilcoin USDC’nin kurumsal Asya yatırımcıları arasında popüler olduğunu anlattı. Allaire, “Düzenleyici çerçevenin eksikliği, ABD’de işletmelere ve bireylere sunabileceğimiz şeyleri önemli ölçüde sınırlıyor.” diye konuştu.

İlgili: Circle CEO’su: Trump’ın Bitcoin tweeti en büyük alım sinyali

Circle, bu yılın başlarında yaklaşık 30 çalışanının işine son vermişti. Allaire, buna gerekçe olarak ise “maliyetlerimizin piyasayla aynı hizada olmasını sağlamak” açıklamasını yapmıştı. Bu durum ayrıca kısmen ABD’deki yasal belirsizlikten dolayı yaşanmıştı. Şimdi ise Circle, 24 ay içinde yaklaşık aynı sayıda insanı işe almayı planladığını belirtiyor. Tabii bu kez hedef başka ve daha çok global pazara odaklanmayı amaçlanıyor.

“En başlıca projemiz, pazar, borsa ve cüzdan hizmetlerimiz için yeni bir uluslararası operasyon merkezi oluşturmaktı.” diyen Allaire, “Bermuda Hükümeti ve Bermuda Mali İdaresi ile çalışmak uzun zaman aldı.” ifadesini kullandı.

İlgili: Bakkt Bitcoin vadelilerinin 3. çeyrekte başlaması bekleniyor

Circle, bu yeni adımı ile işlemlerinin çoğunun Bermuda merkezli kuruluşuna taşıyor. Ayrıca Poloniex üzerinden global müşterilerine daha fazla varlık için hizmet sunacak. Bunlar arasında daha önce ABD’de sunamadığı hizmetler var. Ancak şu an için bu hizmetlerin hangileri olacağını açıklamaktan kaçındı.

İlgili: Yeni yasa tasarısı: Devlet, sahipsiz Bitcoin’e el koyacak

Kaynak

X