Home Bitcoin 2019 yılının en iyi Bitcoin ve kripto madencilik yazılımları
koinmedya_brave

2019 yılının en iyi Bitcoin ve kripto madencilik yazılımları

2019 yılının en iyi Bitcoin ve kripto madencilik yazılımları
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin ve kripto para madenciliği için donanım ve madencilik havuzuna karar verdikten sonra kripto madencilik yazılımları için de karar vermeniz gerekiyor. Sizler için en popüler 4 madencilik yazılımını tanıtıyoruz.


 Popüler Bitcoin ve kripto madencilik yazılımları

Nisan ayından sonra Bitcoin ve kripto para fiyatlarında meydana gelen artışlar sonrasında Bitcoin ve kripto para madenciliği kârlı hale gelmeye başladı. Bitcoin madencilik cihazlarını ve rig’lerini satın aldıktan sonra bir madencilik havuzuna bağlanmak gerekiyor. Bundan son yazılıma geçiyoruz.

Bitcoin madenciliği yapmak için çok sayıda yazılım arasından en popüler 4 tanesi sunuyoruz. Listeleme Windows 10 sürümü için gerçekleştirilmiştir.

1.CG Miner

Esnek bir madencilik programıdır. C kodları ile yazılmış bu program nerdeyse her platformu destekliyor. CG Miner, madencilik cihazları için üretilmiş olsa da GPU madenciliği için de kullanışlıdır. CG Miner’ı kurarken size madencilik havuzunun URL’sini kullanıcı adı ve şifre gibi standart soruları yönlendiriyor. Ardından sizin madencilik cihazınızı otomatik olarak algılıyor.

CGMiner’ı kullanmak için normalde komut satırını kullanmanız gerekiyor. Programın ayarlarını kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Windows kurulumu biraz vakit alabilir.

 2- Bitminter

2011 yılından beri kullanılan bir yazılımdır. ASIC ve GPU madenciliği için uyumludur. Sadece Bitminter madencilik havuzu için kullanılabilir. Kurulumu basit olan programın işlemlerini Stats grafiğinden takip edebilirsiniz.

Programdaki “text console” bölümünden cihazın ne zaman havuza bağlandığı gibi gelişmeleri takip edebilirsiniz.

3- BFG Miner

Windows ve Linux için uyumludur. GPU madenciliği için iyi performans sergilemiyor ve ASIC’ler için dizayn edilmiştir. Birçok madencilik havuzuna bağlanabiliyor. BFG, ulaşımın gerçekleştirilmediği havuzlara bağlantıyı keserek sistem kaynaklarını sizler için koruyor.

BFG Miner’ın kullanım yüzü metin tabanlıdır. Ancak kullanışlı sekmelere sahiptir.

4- MultiMiner

BFG Miner için grafik ara yüzdür. Kurulum aşamasında anlaşılması güç kavramlar için yardım severdir. Kurulum tamamlandıktan sonra madencilik cihazınız hakkında size özet ve faydalı bilgiler sunar. En önemlisi günlük kârınız hakkında size bilgi verir.

Birden fazla havuz seçeneğine bağlanmak için havuzlar sekmesini kullanabilirsiniz. Stratejiler bölümünde en kârlı kripto paraya göre seçimlerde bulunabilirsiniz. Yazılımın geliştiricisi sizden kazanılan kriptolardan %1’lik pay talep ediyor.

MacOS ve Linux için alternatif yazılımlar yüklemeniz gerekecektir.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Bitcoin ve kripto madenciliği (mining) rig’i nedir ve nasıl kurulur?

1 adet Bitcoin kazımının maliyeti ve Bitcoin madencilik verileri ATH seviyesinde

2020 sonunda Bitcoin madencilerinin en az yüzde 70’i kapanabilir

Yapay zeka Bitcoin madenciliğinde kullanılabilir mi?

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X