Home Bitcoin Bakkt geri sayımında son 2 gün! Gözler Bitcoin’de!
koinmedya_brave

Bakkt geri sayımında son 2 gün! Gözler Bitcoin’de!

Bakkt geri sayımında son 2 gün! Gözler Bitcoin’de!
0
fairspin_koinmedya

22 Temmuz Pazartesi günü beta testine başlayacak olan Bakkt geri sayımında son 2 gün! Bakkt, şüphesiz kripto paraların kurumsal olarak benimsenmesinde büyük bir rol oynayacak. Tüm gözler Bitcoin fiyatına çevrildi, bundan sonra ne olacak?

Bakkt geri sayımında son 2 gün, Bitcoin nasıl etkilenecek?

Bakkt, geçtiğimiz günlerde New York’ta kurumsal bir zirveye ev sahipliği yaptı. Perşembe günü NYSE’nin Yönetim Kurulu’nda, Bakkt lansmanıyla ilgili bir etkinlik düzenlendi ve bu etkinlik, 150’ye yakın yatırımcının ilgisini çekti.

Bakkt’ın Kurumsal Dijital Varlık Zirvesi’nde, ilk profesyonel Bitcoin yatırımcılarından Dan Pantera, “NYSE Yönetim kurulunda ilk kez Bitcoin için toplanıyoruz” diyerek Bakkt’ın önemine vurgu yaptı.

bknz: Bakkt BTC vadeli işlemlerinin başlaması BTC fiyatını nasıl etkiler?

Şu ana kadar zirve ile ilgili basına çok az şey yansıdı fakat düzenlenen etkinlikte, uzun bir sürecin ardından, nihayet bu Pazartesi günü Bitcoin vadeli işlemlerinin test edilmeye başlayacağı açıklandı.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemler lansmanında kritik bir rol oynuyor. 2018’in sonunda başlaması planlanan Bakkt, CFTC’nin kriterlerine takılması nedeniyle bugüne kadar ertelenmişti. Öyle görünüyor ki, şirket, uzun müzakereler neticesinde CFTC’den onay almayı başardı.

Fundstart tarafından hazırlanan raporda ise, CFTC’nin, yatırımcıların Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik artan taleplerini ve ilgisini dikkate aldığına ve bu yönde bir adım attığına yer veriliyor.

bknz: Bakkt Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin detaylarını açıkladı

Bakkt Bitcoin için neden önemli?

Dünyanın ilk düzenlenmiş yerleşik Bitcoin vadeli işlemleri, 22 Temmuz Pazartesi günü beta testine başlayacak. Daha önce CME ve Cboe Bitcoin vadeli işlemlerinin lansmanında olduğu, Bakkt’ın lansmanı da piyasada Bitcoin için pozitif bir hava oluşturdu.

Bakkt, Bitcoin vadeli işlemleri için kullanıcı kabul testlerini (UAT) 22 Temmuz’da başlatacak ve Bakkt geri sayımında son 2 gün. Peki bu gelişme Bitcoin fiyatını nasıl etkileyecek?

Mayıs ayında, Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemlerini Temmuz ayında başlatcağını duyurması üzerine Bitcoin fiyatı, ani bir yükselişle, gün içinde yaklaşık 1000 dolar artarak 8000 dolara çıkmıştı. (ilgili haber: Bakkt Temmuz’da Bitcoin vadeli işlemlerine başlıyor haberi BTC’yi uçurdu: 7850 dolar!)

Ancak bugünkü haberin ardından, şu ana kadar piyasada henüz bu kadar büyük bir hareketlilik gözlemlenmedi.

Özellikle büyük kurumsal yatırımcılar için, güvenli bir muhafaza hizmeti sunacak olan Bakk ile piyasada likiditenin önemli miktarda artması bekleniyor.

(bknz: Bakkt nedir? Gerçekten Bitcoin ve Ethereum ‘a yeni zirveler yaşatabilir mi?)

Bakkt’ın, kurumsal yatırımcıların kripto piyasasına akın etmesini sağlayabilecek bir potansiyele sahip olduğu ve özellikle Bitcoin için yeni bir boğa koşusu başlatabileceği iddia ediliyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X