Home Bitcoin Uzmanından uyarı: Bitcoin’deki düzeltme yüzde 80’lik yıkıma sebep olabilir
koinmedya_brave

Uzmanından uyarı: Bitcoin’deki düzeltme yüzde 80’lik yıkıma sebep olabilir

Uzmanından uyarı: Bitcoin’deki düzeltme yüzde 80’lik yıkıma sebep olabilir
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin’deki düzeltme yüzde 80 oranında piyasa değerinde çöküşe sebep olabilir. Ünlü trader Peter Brandt, Bitcoin’in sert düşüşleri üzerine böyle bir uyarıda bulunuyor. Başka bir trader Josh Rager ise önceki benzer geri çekilmenin beş hafta sürdüğüne dikkat çekiyor.


Bitcoin’deki düzeltme yüzde 80’lik yıkıma sebep olabilir

Bitcoin (BTC), bugün (17 Temmuz) de düşmeye devam ederken, yeni bir yüzde 10 düşüş piyasanın lider kripto parasının fiyatını 10.000 doların altına çekti. Bitcoin fiyatı şu an 9.500 dolar destek seviyesine tutunuyor.

İlgili: Meşhur analistten düşüş yorumu: “Bitcoin 8700 doları test edebilir”

Coin360 verileri, traderler için çok zor bir gün olduğunu gösteriyor. BTC/USD paritesi, 9.266 dolarla yeni bir dip gördükten sonra bir miktar yükseldi ve şu an 9.600 dolar civarında işlem görüyor.

Bitcoin'deki düzeltme yüzde

Bitcoin’deki bu düşüş, ABD’de hükümetin kripto paralara olan dikkatinin armasından sonra başladı. ABD Başkanı Donald Trump, Bitcoin hakkında bir tweet atarken, Hazine Bakanı Steven Mnuchin de bir yorumda bulunmuştu. Ayrıca piyasalar yine ABD’de Facebook’un Libra’sı üzerine yapılan oturumu dikkatle takip ediyor.

İlgili: Alex Krüger: “Trump’ın tweetlerinden sonra ABD Bitcoin’i yasaklarsa şaşırmam”

Bitcoin’in önceki parabolik trendinin artık bittiğine kesin gözüyle bakılırken, analistler de daha fazla düzeltme yaşanabileceğini vurguluyor. Bu düzeltme BTC’nin ilerlemesinin büyük kısmını yok edebilir.

Daha önce BTC/USD paritesinde birkaç doğru tahminde bulunan emektar trader Peter Brandt, beklenen büyük düzeltmenin kripto paraların toplam piyasa değerinin kazancının yüzde 80’ini yok edebileceğini düşünüyor.

İlgili: Analiz: Bitcoin’in düşmüş olması bir fırsat

Brandt, dün tweetinde şöyle yazmıştı: “BTC’nin parabolik yükselişi farklı şekilde yorumlanmıştı. Ancak piyasa değerindeki parabol açık ve netti. Toplam piyasa değeri yüzde 80 düzeltme yapmalı. Düşüşteki zararın çoğu altcoinlerde olacak.”

Yatırımcı ve yorumcu Josh Rager ise piyasa yapısının kırıldığını ve en dip fiyata doğru gidişin başladığını belirtti.

İlgili: Kripto piyasaları 35 milyar dolar eridi – Bitcoin 4 haneleri gördü

Rager kısa dönem için trendin artık değiştiğini ve ancak yine de düşüş sırasında küçük sıçramalar olacağını söylüyor. Rager ayrıca en son benzer bir durumda pozitif piyasa geri gelmeden önce geri çekilmenin beş hafta boyunca devam ettiğine dikkat çekiyor.

Bitcoin'deki düzeltme yüzde

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X